HABER AKIŞI

71’inci Cannes Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu

 Tarih: 13-04-2018 13:37:10

Bu yıl 8-19 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Cannes Film Festivali’nin programı belli oldu.

Altın Palmiye için yarışacak olan Todos lo Saben filminin oyuncuları Penelope Cruz ve Javier Bardem (Fotoğraf: IMDB)

2018 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışacak filmler, festival başkanı Thierry Frémaux tarafından açıklandı.

71’inci Cannes Film Festivali’nde yer alacak filmler şu şekilde:

Ana Yarışma

Todos lo Saben (Everybody Knows) – Asghar Farhadi
En Guerre (At War) – Stéphane Brizé
Dogman – Matteo Garrone
Le livre d’image – Jean-Luc Godard
Netemo Sametemo (Asako I & II) – Ryusuke Hamaguchi
Plaire Aimer et Courir Vite (Sorry Angel) – Christophe Honoré
Les Filles du Soleil (Girls of the Sun) – Eva Husson
Ash is Purest White – Jia Zhang-Ke
Shoplifters – Kore-Eda Hirokazu
Capharnaüm (Capernaum) – Nadine Labaki
Buh-Ning (Burning) – Lee Chang-Dong
BlacKkKlansman – Spike Lee
Under the Silver Lake – David Robert Mitchell
Three Faces – Jafar Panahi
Zimna Wojna (Cold War) – Pawel Pawlikowski
Lazzaro Felice – Alice Rohrwacher
Yomeddine – A.B Shawky
Leto (L’Ete) – Kirill Serebrennikov

Özel gösterim

10 Years in Thailand – Aditya Assarat, Wisit Sasanatieng, Chulayarnon Sriphol & Apichatpong Weerasethakul
The State Against Mandela and the Others – Nicolas Champeaux & Gilles Porte
O Grande Circo Místico (The Great Mystical Circus) – Carlo Diegues
Les Ames Mortes (Dead Souls) – Wang Bing
A Tous Vents (To the Four Winds) – Michel Toesca
La Traversee – Romain Goupil
La Pape François – Un Homme de Parole (Pope Francis – A Man of His Word) – Wim Wenders

Gece yarısı gösterimleri

Arctic – Joe Penna
Gongjak (The Spy Gone North) – Yoon Jong-Bing

Yarışma dışı

Solo: A Star Wars Story – Ron Howard
Le Grand Bain – Gilles Lellouche
Un Certain Regard
Grans (Border) – Ali Abbasi
Sofia – Meyem Benm’Barek
Les Chatouilles (Little Tickles) – Andréa Bescond & Eric Métayer
Long Day’s Journey Into Night – Bi Gan
Manto – Nandita Das
À Genoux Les Gars (Sextape) – Antoine Desrosieres
Girl – Lukas Dhont
Gueule D’Ange (Angel Face) – Vanessa Filho
Euphoria – Valeria Golino
Rafiki (Friend) – Wanuri Kahiu
Mon Tissu Prefere (My Favorite Fabric) – Gaya Jiji
Die Stropers (The Harvesters) – Etienne Kallos
In My Room – Ulrich Köhler
El Angel – Luis Ortega
The Gentle Indifference of the World – Adilkhan Yerzhanov

  Bu haber 149 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
resim yok Taksim, bizler için 1 Mayıs alanıdır. Bunu hiçbir gücün değiştirmesine müsaade etmeyeceğiz 1 Mayıs öncesi Birleşik Metal- İş Başkanı Adnan Serdaroğlu Reel Haber'e konuştu...
YDS sonuçları açıklandı YDS sonuçları açıklandı 1 Nisan Pazar günü yapılan 2018 YDS İlkbahar Dönemi sonuçları ÖSYM tarafından aç..
Alaçatı'da gürültü önlemi: 'Üst limit 75 desibel olacak' Alaçatı'da gürültü önlemi: 'Üst limit 75 desibel olacak' İzmir'in turizm cenneti Çeşme'deki Alaçatı'da geçen yılların en çok tartışılan k..
‘Bölme girişimi'ne tepkiler çığ gibi: Üniversiteler bizimdir, tasarıyı derhal geri çekin! ‘Bölme girişimi'ne tepkiler çığ gibi: Üniversiteler bizimdir, tasarıyı derhal geri çekin! AKP’nin Meclis’e sunduğu, köklü üniversiteleri bölerek yeni üniversiteler kuraca..
  SİYASET HABERLERİ
24 Haziran için istifalar peş peşe geliyor 24 Haziran için istifalar peş peşe geliyor 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adaylığı için istifalarda bugün son gü..
Akşener: Gül'ün adaylığından büyük mutluluk duyarım Akşener: Gül'ün adaylığından büyük mutluluk duyarım İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben Sayın Gül'ün adaylığından büyük mutl..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Berlin Tiyatro Festivali açılışını Kürk Mantolu Madonna ile yapıyor Berlin Tiyatro Festivali açılışını Kürk Mantolu Madonna ile yapıyor Sezonun ses getiren tiyatro oyunlarından Kürk Mantolu Madonna, 3. Berlin Tiyatro..
Tarihi konağın kapı kirişinde 6 bin madeni para Tarihi konağın kapı kirişinde 6 bin madeni para Elazığ'da, Osmanlı döneminden kalma Sağır Müftü Konağı'nın restorasyon çalışmala..
Okullaşma oranının en yüksek olduğu iller Rize ve Bolu Okullaşma oranının en yüksek olduğu iller Rize ve Bolu Türkiye'de okullaşma oranında en fazla artış ortaöğretimde (lise) gerçekleşirken..
  YAŞAM HABERLERİ
Otomobil Kelkit Çayı'na uçtu: 1 ölü, 1 yaralı, 1 kayıp Otomobil Kelkit Çayı'na uçtu: 1 ölü, 1 yaralı, 1 kayıp Tokat'ın Reşadiye ilçesinde, Kelkit Çayı'na uçan otomobildeki 1 kişi yaşamını yi..
İstanbullular hayatlarının 3.5 yılını trafikte geçiriyor İstanbullular hayatlarının 3.5 yılını trafikte geçiriyor 2017 yılında İstanbullu sürücüler ve yolcular seyahatleri süresince harcadıkları..
Otomobil yola çıkan deveye çarptı: 4 yaralı Otomobil yola çıkan deveye çarptı: 4 yaralı Aydın'ın Buharkent ilçesinde karayoluna çıkan deve kazaya neden oldu. Ahmet Bark..
Kara çarşaf giyip polisten kaçarken yakalandı Kara çarşaf giyip polisten kaçarken yakalandı Niğde'de nafaka ödemediği için hakkında yakalama kararı bulunan Yahya Ş. (32), ü..
Türk Tabipler Birliği'nin başlattığı "Aşı Candır" Kampanyasını destekliyor musunuz?
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 30 20 7 3 68 32 63 +36
2 Beşiktaş 30 18 4 8 59 25 62 +34
3 Medipol Başakşehir 30 19 6 5 52 30 62 +22
4 Fenerbahçe 30 17 4 9 62 32 60 +30
5 Trabzonspor 30 12 8 10 53 44 46 +9
6 Göztepe 30 12 10 8 43 48 44 -5
7 Sivasspor 30 13 12 5 40 45 44 -5
8 Kayserispor 30 12 10 8 40 46 44 -6
9 Kasımpaşa 30 11 12 7 46 48 40 -2
10 Yeni Malatyaspor 30 10 12 8 35 41 38 -6
11 Bursaspor 30 10 14 6 39 41 36 -2
12 Akhisarspor 30 9 13 8 39 49 35 -10
13 Antalyaspor 30 9 13 8 36 52 35 -16
14 Atiker Konyaspor 30 8 14 8 33 36 32 -3
15 Aytemiz Alanyaspor 30 9 16 5 47 53 32 -6
16 Osmanlıspor FK 30 8 14 8 44 50 32 -6
17 Gençlerbirliği 30 7 14 9 35 49 30 -14
18 Karabükspor 30 3 24 3 20 70 12 -50
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 32 18 5 9 63 36 63 +27
2 MKE Ankaragücü 32 17 7 8 51 33 59 +18
3 Ümraniyespor 32 17 8 7 46 31 58 +15
4 Boluspor 32 17 10 5 50 28 56 +22
5 Gazişehir Gaziantep FK 32 15 9 8 55 33 53 +22
6 Altınordu 32 15 10 7 54 43 52 +11
7 BB Erzurumspor 32 13 9 10 51 42 49 +9
8 Elazığspor 32 13 11 8 50 38 47 +12
9 Balıkesirspor Baltok 32 14 11 7 51 45 46 +6
10 İstanbulspor 32 13 12 7 39 37 46 +2
11 Adanaspor 32 12 13 7 41 49 43 -8
12 Giresunspor 32 11 13 8 43 39 41 +4
13 Eskişehirspor 32 11 14 7 58 54 37 +4
14 Adana Demirspor 32 10 15 7 42 46 37 -4
15 Denizlispor 32 9 15 8 38 46 35 -8
16 Samsunspor 32 7 11 14 28 41 35 -13
17 Manisaspor 32 7 22 3 30 73 15 -43
18 Gaziantepspor 32 2 26 4 14 90 1 -76
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 32 22 4 6 60 14 72 +46
2 Menemen Belediyespor 32 21 4 7 62 22 70 +40
3 Afjet Afyonspor 32 20 5 7 60 29 67 +31
4 Sivas Belediyespor 32 18 5 9 54 27 63 +27
5 Keçiörengücü 32 18 7 7 74 37 61 +37
6 Sancaktepe Belediyespor 32 15 6 11 51 30 56 +21
7 İnegölspor 32 16 9 7 47 40 55 +7
8 Sarıyer 32 13 14 5 42 41 44 +1
9 Etimesgut Belediyespor 32 11 13 8 39 40 41 -1
10 Kastamonuspor 1966 32 12 17 3 42 44 39 -2
11 Tokatspor 32 10 13 9 35 45 39 -10
12 Eyüpspor 32 11 16 5 52 60 38 -8
13 Amed Sportif 32 10 14 8 36 40 35 -4
14 Bodrumspor 32 9 16 7 37 52 34 -15
15 Bucaspor 32 9 15 8 46 57 32 -11
16 Tuzlaspor 32 8 16 8 37 49 32 -12
17 Kocaeli Birlikspor 32 4 24 4 28 73 13 -45
18 Mersin İdmanyurdu 32 1 30 1 19 121 17 -102
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 32 23 3 6 60 22 75 +38
2 Kemerspor 2003 32 15 6 11 61 41 56 +20
3 Bayburt Grup Özel İdare 32 15 6 11 44 29 56 +15
4 Ofspor 32 15 11 6 38 26 51 +12
5 Bayrampaşa 32 14 9 9 39 33 51 +6
6 Düzcespor 32 13 7 12 39 33 51 +6
7 Halide Edip Adıvar SK 32 13 8 11 44 29 50 +15
8 Erbaaspor 32 12 11 9 44 40 45 +4
9 Batman Petrolspor 32 11 10 11 40 34 44 +6
10 Yeni Altındağ Bld. 32 10 13 9 39 42 39 -3
11 Çatalcaspor 32 9 13 10 27 35 37 -8
12 Kozan Belediyespor 32 10 16 6 40 49 36 -9
13 Yomraspor 32 9 14 9 22 40 36 -18
14 Erzin Belediyespor 32 9 17 6 32 51 33 -19
15 Bergama Belediyespor 32 8 16 8 34 53 32 -19
16 12 Bingölspor 32 6 13 13 27 41 31 -14
17 Orhangazi Belediyespor 32 6 14 12 30 47 30 -17
18 Çanakkale Dardanel SK 32 5 16 11 34 49 26 -15
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
27.04.2018 20:00 Göztepe - Kardemir Karabükspor
28.04.2018 19:00 Kasımpaşa - Fenerbahçe
28.04.2018 13:30 Kayserispor - Aytemiz Alanyaspor
28.04.2018 13:30 Demir Grup Sivasspor - Gençlerbirliği
28.04.2018 19:00 Antalyaspor - Trabzonspor
29.04.2018 13:30 Evkur Yeni Malatyaspor - Teleset M. Akhisarspor
29.04.2018 19:00 Galatasaray - Beşiktaş
29.04.2018 16:00 Osmanlispor FK - İstanbul Başakşehir
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
28.04.2018 15:30 Denizlispor - Gaziantepspor
28.04.2018 15:30 Gaziantep Bykşhr Bld. - Balıkesirspor
28.04.2018 15:30 Erzurum BB - Elazığspor
28.04.2018 15:30 Adana D.Spor - Altınordu
28.04.2018 15:30 İstanbulspor - Adanaspor
28.04.2018 15:30 Eskişehirspor - Boluspor
28.04.2018 15:30 Giresunspor - Samsunspor
28.04.2018 15:30 Umraniyespor - Ç.Rizespor
28.04.2018 15:30 Manisaspor - Ankaragücü
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
29.04.2018 15:30 Sancaktepespor - Tokatspor
29.04.2018 15:30 Kastamonuspor - Bucaspor
29.04.2018 15:30 Afjet Afyonspor - Keçiörengücü
29.04.2018 15:30 Etimesgut Belediyespor - Menemen Bld.
29.04.2018 15:30 Eyüpspor - Bodrumspor
29.04.2018 15:30 Sarıyer - 4 Eylül Bld.
29.04.2018 15:30 İnegölspor - Mersin İ.Y.
29.04.2018 15:30 Amed Sportif - Hatayspor
29.04.2018 15:30 Kocaeli Birlik Spor - Tuzlaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
29.04.2018 15:30 Bayburt Genclikspor - Tekirova Bld.
29.04.2018 15:30 Kozan Belediyespor - Bayrampaşa
29.04.2018 15:30 Ofspor - Duzcespor
29.04.2018 15:30 Yeni Altindag Belediyespor - Dardanelspor
29.04.2018 15:30 Bergama Belediyespor - Yomraspor
29.04.2018 15:30 Halide Edip Adivar Spor - Orhangazispor
29.04.2018 15:30 Manisa Büyükşehir Belediyespor - Catalcaspor
29.04.2018 15:30 Erbaaspor - Erzin Belediyespor
29.04.2018 15:30 Batman Pet. - 12 Bingolspor
HABER ARŞİVİ
Yukarı