HABER AKIŞI

Dünya kupası rehberi... Takımlar, yıldızlar...

 Tarih: 14-06-2018 11:07:06
Dünyası Kupası, bugün ev sahibi Rusya'nın Suudi Arabistan'la yapacağı açılış maçıyla başlayacak. 8 grupta 32 takım şampiyonluk için mücadele edecek. Turnuvanın en pahalı takımı 1 milyar 410 milyon euroyla Fransa olurken, son şampiyon Almanya 895 milyon euro ile 6'ncı sırada. Türkiye yer alamasa da, Cüneyt Çakır'ın hakem olarak görev yapacağı şampiyona, 15 Temmuz'daki final maçıyla sona erecek. Rusya'da mücadele edecek olan takımlar, öne çıkan oyuncular, takımların parasal değeri ve favorileri derledik...

Futbolseverlerin 4 yıllık özlemi bu akşam sona eriyor. Dünya Kupası 2018’in açılış seromonisi başkent Moskova’daki Lujniki Stadyumu görkemli bir şova sahne olacak.
Açılış töreninin ardından saat 18.00’de aynı stadyumda Rusya-Suudi Arabistan şampiyonanın ilk maçına çıkacak. Maçlar, TRT ekranlarından izlenebilecek.

Dünya Kupası’nı dört kez evine götüren İtalya, 60 yıl sonra ilk defa bir turnuvada boy göstermeyecek. Almanya, Arjantin, Brezilya, Fransa, İspanya gibi şampiyonanın her daim favorilerinin yanısıra, Belçika da dinamik ve güçlü kadrosuyla gizli favoriler arasında yer alıyor.

İsveç’in kadrosunda bu turnuvada bulunmayan dünyaca ünlü yıldızı Zlatan İbrahimoviç göre favoriler Brezilya, Almanya, İspanya ve Arjantin. ABD’nin çok uluslu yatırım bankası Goldman Sachs’ın yapa zeka bilgisayarına göreyse finali Brezilya-Almanya oynayacak ve Brezilya 2-1’lik galibiyetle kupaya uzanacak.

15 Temmuz’da yine Lujniki Stadyumu’nda oynanacak final maçıyla sona erecek olan 2018 FIFA Dünya Kupası yer alan gruplar, takımlar ve takımların öne çıkan oyuncuları şöyle:

A GRUBU: Rusya, Suudi Arabistan, Mısır, Uruguay

B GRUBU: Portekiz, İspanya, Fas, İran

C GRUBU: Fransa, Avustralya, Peru, Danimarka

D GRUBU: Arjantin, İzlanda, Hırvatistan, Nijerya

E GRUBU: Brezilya, İsviçre, Kosta Rika, Sırbistan

F GRUBU: Almanya, Meksika, İsveç, Güney Kore

G GRUBU: Belçika, Panama, Tunus, İngiltere

H GRUBU: Polonya, Senegal, Kolombiya, Japonya

ÇAPRAZ EŞLEŞME

8 grupta ilk ikiye giren takımlar son 16 mücadelesini kalacak. Gruplardan çıkan takımlar ikinci turda çapraz eşleşmeyle rakip olacak. Örneği A ve B grubunun birincileri ikincilerle, ikinciler birincilerle eşleşecek.

TAKIMLARIN ÖNE ÇIKAN OYUNCULARI VE KADROLAR

                                                                                      A GRUBU

RUSYA

Takımda kaleci Akinfeev (CSKA Moskova), Yuri Zhirkov (Zenit), Anton Miranchuk (Lokomotiv Moskova) ve Alexander Golovin (CSKA Moskova) takımın öne çıkan yıldız isimlerini oluşturuyor.

Kaleciler: Igor Akinfeev (CSKA Moskova), Vladimir Gabulov (Club Brugge), Andrei Lunev (Zenit)

Defans: Vladimir Granat, Fedor Kudryashov (Rubin Kazan), Ilya Kutepov (Spartak Moskova), Igor Smolnikov (Zenit), Sergey Ignashevich, Mario Fernandez (CSKA Moskova), Andrey Semenov (Akhmat Grozny)

Orta saha: Yuri Gazinsky (Krasnodar), Alexander Golovin, Alan Dzagoev (CSKA Moskova), Alexander Erokhin, Yuri Zhirkov, Daler Kuzyaev (Zenit), Roman Zobnin, Alexander Samedov (Spartak Moskova), Anton Miranchuk (Lokomotiv Moskova), Denis Cheryshev (Villarreal)

Forvet: Artem Dzyuba (Arsenal Tula), Alexei Miranchuk (Lokomotiv Moskova), Fedor Smolov (Krasnodar)

Takımların maç takvimi şöyle;

14 Haziran (18.00): Rusya-Suudi Arabistan (Luzhniki Stadı – Moskova)

19 Haziran (21.00): Rusya-Mısır (Saint Petersburg Stadı – Saint Petersburg)

25 Haziran (17.00): Uruguay-Rusya (Samara Arena – Samara)


URUGUAY
Edinson Cavani (PSG),Luis Suarez (Barcelona), Fernando Muslera (Galatasaray), Lucas Torreira (Sampdoria) , Matias Vecino (Inter), Rodrigo Bentancur (Juventus), Diego Godin (Atletico Madrid) ve Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid) öne çıkan oyuncular…

Kaleciler: Fernando Muslera (Galatasaray), Martin Silva (Vasco da Gama), Martin Campana (Independiente)

Defans: Diego Godin, Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid), Sebastian Coates (Sporting Lizbon), Maximiliano Pereira (Porto), Gaston Silva (Independiente), Martin Caceres (Lazio), Guillermo Varela (Penarol)

Orta saha: Nahitan Nandez (Boca Juniors), Lucas Torreira (Sampdoria), Matias Vecino (Inter), Rodrigo Bentancur (Juventus), Carlos Sanchez, Giorgian de Arrascaeta (Cruzeiro), Diego Laxalt (Genoa), Cristian Rodriguez (Penarol)

Forvet: Cristhian Stuani (Girona), Maximiliano Gomez (Celta Vigo), Jonathan Urretaviscaya (Monterrey), Edinson Cavani (Paris Saint-Germain), Luis Suarez (Barcelona)

Maç takvimi 

15 Haziran (15.00): Mısır-Uruguay (Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg)

20 Haziran (18.00): Uruguay-Suudi Arabistan (Rostov Arena – Rostov na Donu)

25 Haziran (17.00): Uruguay-Rusya (Samara Arena – Samara)


MISIR
Liverpool’da gösterdiği performansla öne çıkan Muhammed Salah’ın yanısıra takım Muhammed Elneny (Arsenal), Ramadan Sobhi (Stoke City), Ahmed Hegazi (West Bromwich), Ahmed Elmohamady’nin (Aston Villa) gibi Avrupa’da top koşturan oyunculara sahip.

Kaleciler: Essam al-Hadary (El-Taawoun), Mohamed al-Shennawy (El-Ehli Kahire), Sherif Ekramy (El-Ehli Kahire)

Defans: Ahmed Fathi (El-Ehli Kahire), Saad Samir (El-Ehli Kahire), Ayman Ashraf (El-Ehli Kahire), Mahmoud Hamdy (Zamalek), Mohamed Abdel-Shafy (El-Fatih), Ahmed Hegazi (West Bromwich), Ali Gabr (West Bromwich), Ahmed Elmohamady (Aston Villa), Omar Gaber (Los Angeles)

Orta saha: Tarek Hamed (Zamalek), Mahmoud Abdel-Razık Shikabala (El-Raed), Abdallah Said (El-Ehli Cidde), Sam Morsy (Wigan Athletic), Mohamed Elneny (Arsenal), Mahmoud Kahraba (El-İttihad Cidde), Ramadan Sobhi (Stoke City), Trezeguet (Kasımpaşa), Amr Warda (Atromitos)

Forvet: Marwan Mohsen (El-Ehli Kahire), Muhammed Salah (Liverpool)

Maç takvimi 

15 Haziran (15.00): Mısır-Uruguay (Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg)

19 Haziran (21.00): Rusya-Mısır (Saint Petersburg Stadı – Saint Petersburg)

25 Haziran (17.00): Suudi Arabistan-Mısır (Volgograd Arena – Volgograd)


SUUDİ ARABİSTAN

Öne çıkan oyuncuları;  Muhammad al-Sahlawi (El-Nassr), Fahad al-Muwallad (Levante), Salem al-Dawsari (Villarreal) ve Yahya al-Shehri (Leganes).

Kaleciler: Mohammed al-Owais (El-Ehli Cidde), Yasser al-Mosailem (El-Ehli Cidde), Abdullah al-Mayouf (El-Hilal)

Defans: Mansoor al-Harbi (El-Ehli Cidde), Yasser al-Shahrani (El-Hilal) Mohammed al-Breik (El-Hilal), Motaz Hawsawi (El-Ehli Cidde), Osama Hawsawi (El-Hilal), Omar Hawsawi (El-Nassr), Ali al-Bulaihi (El-Hilal)

Orta saha: Abdullah al-Khaibari (El-Şebab), Abdulmalek al-Khaibri (El-Hilal), Abdullah Otayf (El-Hilal), Taiseer al-Jassim (El-Ehli Cidde), Houssain al-Mogahwi (El-Ehli Cidde), Salman al-Faraj (El-Hilal), Mohamed Kanno (El-Hilal), Hattan Bahebri (El-Şebab), Salem al-Dawsari (Villarreal), Yahya al-Shehri (Leganes), Fahad al-Muwallad (Levante)

Forvet: Muhammad al-Sahlawi (El-Nassr), Muhannad Assiri (El-Ehli Cidde)

Maç takvimi

14 Haziran (18.00): Rusya-Suudi Arabistan (Luzhniki Stadı – Moskova)

20 Haziran (18.00): Uruguay-Suudi Arabistan (Rostov Arena – Rostov na Donu)

25 Haziran (17.00): Suudi Arabistan-Mısır (Volgograd Arena – Volgograd)

                                                                                  

                                                                                        B GRUBU
PORTEKİZ

Takımın en önemli oyuncusu Real Madrid forması giyen Cristiano Ronaldo. Andre Silva, Bernardo Silva, Gonçalo Guedes, Gelson Martins, William Carvalho ve Joao Mario, Pepe ve Ricardo Quaresma öne çıkan oyuncular.r alıyor.

Kaleciler: Anthony Lopes (Olympique Lyon), Beto (Göztepe), Rui Patricio (Sporting Lizbon)

Defans: Bruno Alves (Glasgow Rangers), Cedric Soares (Southampton), Jose Fonte (Dalian Yifang), Mario Rui (Napoles), Pepe (Beşiktaş), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund), Ricardo Pereira (Porto), Ruben Dias (Benfica)

Orta saha: Adrien Silva (Leicester City), Bruno Fernandes (Sporting Lizbon), Joao Mario (West Ham United), Joao Moutinho (Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiv Moskova), William Carvalho (Sporting Lizbon)

Forvet: Andre Silva (Milan), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Gelson Martins (Sporting Lizbon), Gonçalo Guedes (Valencia), Ricardo Quaresma (Beşiktaş)

Maç takvimi

15 Haziran (21.00): Portekiz-İspanya (Fisht Stadı – Soçi)

20 Haziran (15.00): Portekiz-Fas (Luzhniki Stadı – Moskova)

25 Haziran (21.00): İran-Portekiz (Mordovia Arena – Saransk)


İRAN

Öne çıkan oyuncuları

Rubin Kazan’da forma giyen Sardar Azmoun, Mehdi Taremi ve Saman Ghoddos takımı sırtlamaya çalışacak oyuncular olacak.

Kaleci: Alireza Beiranvand (Persepolis), Rashid Mazaheri (Zob Ahan), Amir Abedzadeh (Maritimo)

Defans: Roozbeh Cheshmi (Esteghlal), Ehsan Haji Safi (Olympiacos), Morteza Pouraliganji (Alsaad), Milad Mohammadi (Akhmat Grozny), Mohammad Khanzadeh (Padideh), Pejman Montazeri (Esteghlal), Majid Hosseini (Esteghlal), Ramin Rezaeian (Ostende)

Orta saha: Mahdi Torabi (Saipa), Saeid Ezatolahi (Amkar Perm), Masoud Shojaei (AEK), Omid Ebrahimi (Esteghlal), Vahid Amiri (Persepolis)

Forvet: Karim Ansarifard (Olympiacos), Saman Ghoddos (Ostersunds), Reza Ghoochannejhad (Heerenveen), Mahdi Taremi (Al-Gharafa), Alireza Jahanbakhsh (AZ Alkmaar), Sardar Azmoun (Rubin Kazan), Ashkan Dejageh (Nottingham Forest)

Maç takvimi

15 Haziran (18.00): Fas-İran (Saint Petersburg Stadı – Saint Petersburg)

20 Haziran (21.00): İran-İspanya (Kazan Arena – Kazan)

25 Haziran (21.00): İran-Portekiz (Mordovia Arena – Saransk)


FAS

Kadrosunda, Fenerbahçe’den Nabil Dirar, Galatasaray’dan Younes Belhanda, Evkur Yeni Malatyaspor’dan Khalid Boutaib ve Medipol Başakşehir’den Manuel Da Costa yer alıyor. Nordin Amrabat ve Juvenus defansından Medhi Benatia ise takımın tecrübeli isimleri olarak dikkat çekiyor.

Kaleci: Mounir El Kajoui (Numancia), Yassine Bounou (Girona), Ahmed Tagnaouti (Ittihad Tanger)

Defans: Mehdi Benatia (Juventus), Romain Saiss (Wolverhampton Wanderers), Manuel Da Costa (Medipol Başakşehir), Nabil Dirar (Fenerbahçe), Achraf Hakimi (Real Madrid), Hamza Mendyl (Lille)

Orta saha: M’bark Boussoufa (El-Cezire), Karim El Ahmadi (Feyenoord), Youssef Ait Bennasser (Caen), Sofyan Amrabat (Feyenoord), Younes Belhanda (Galatasaray), Faycal Fajr (Getafe), Amine Harit (Schalke 04)

Forvet: Khalid Boutaib (Evkur Yeni Malatyaspor), Aziz Bouhaddouz (St. Pauli), Ayoub El Kaabi (Renaissance Berkane), Nordin Amrabat (Leganes), Mehdi Carcela (Standard de Liege), Hakim Ziyech (Ajax), Youssef En Nesyri (Malaga)

Maç takvimi

15 Haziran (18.00): Fas-İran (Saint Petersburg Stadı – Saint Petersburg)

20 Haziran (15.00): Portekiz-Fas (Luzhniki Stadı – Moskova)

25 Haziran (21.00): İspanya-Fas (Kaliningrad Stadı – Kaliningrad)


İSPANYA

Yıldızlar topluluğu İspanya, şampiyonanın favorileri arasında gösteriliyor. Sergio Ramos, Gerard Pique, Andres Iniesta, Isco, Diego Costa, Alvaro Morata ve David Silva ilk bakışta göze çarpan isimler.

Kaleciler: David De Gea (Manchester United), Kepa Arrizabalaga (Athletic Bilbao), Pepe Reina (Napoli)

Defans: Dani Carvajal (Real Madrid), Alvaro Odriozola (Real Sociedad), Gerard Pique (Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Nacho (Real Madrid), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Jordi Alba (Barcelona), Nacho Monreal (Arsenal)

Orta saha: Sergio Busquets (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Saul Niguez (Atletico Madrid), Thiago Alcantara (Bayern Münih), David Silva (Manchester City), Andres Iniesta (Vissel Kobe)

Forvet: Isco (Real Madrid), Marco Asensio (Real Madrid), Lucas Vazquez (Real Madrid), Iago Aspas (Celta Vigo), Rodrigo Moreno (Valencia), Diego Costa (Atletico Madrid)

Maç takvimi

15 Haziran (21.00): Portekiz-İspanya (Fisht Stadı – Soçi)

20 Haziran (21.00): İran-İspanya (Kazan Arena – Kazan)

25 Haziran (21.00): İspanya-Fas (Kaliningrad Arena -Kaliningrad)

 

                                                                                  C GRUBU
FRANSA

Raphael Varane, Kylian Mbappe, Paul Pogba ve Antoine Griezmann takımın yıldız oyuncuları.

Kaleciler: Alphone Areola (Paris Saint-Germain), Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Olympique Marsilya) Defans: Lucas Hernandez (Atletico Madrid), Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain), Benjamin Pavard (Stuttgart), Benjamin Mendy (Manchester City), Djibril Sidibe (Monaco), Adil Rami (Olympique Marseilya), Samuel Umtiti (Barcelona), Raphael Varane (Real Madrid)

Orta saha: Blaise Matuidi (Juventus), N’Golo Kante (Chelsea), Steven N’Zonzi (Sevilla), Paul Pogba (Manchester United), Corentin Tolisso (Bayern Münih)

Forvet: Olivier Giroud (Chelsea), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Kylian Mbappe (Paris Siant-Germain), Thomas Lemar (Monaco), Nabil Fekir (Olympique Lyon), Florian Thauvin (Olympique Marsilya), Ousmane Dembele (Barcelona)

Maç takvimi

16 Haziran (13.00): Fransa-Avustralya (Kazan Arena – Kazan)
21 Haziran (18.00): Fransa-Peru (Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg)
26 Haziran (17.00): Danimarka-Fransa (Luzhniki Stadı – Moskova)


DANİMARKA
Kaleci Kasper Schmeichel, Simon Kjaer, Andreas Christensen, Christian Eriksen takımın önemli oyuncuları.

Kaleci: Kasper Schmeichel (Leicester City), Jonas Lossl (Huddersfield Town), Frederik Ronow (Brondby)

Defans: Andreas Christensen (Chelsea), Simon Kjaer (Sevilla), Mathias Jorgensen (Huddersfield Town), Jannik Vestergaard (Borussia Mönchengladbach), Henrik Dalsgaard (Brentford), Jens Stryger (Udinese), Jonas Knudsen (Ipswich Town)

Orta saha: Christian Eriksen (Tottenham), Lasse Schone (Ajax), Lukas Lerager (Bordeaux), Michael Krohn-Dehli (Deportivo La Coruna), William Kvist (Kopenhag), Thomas Delaney (Werder Bremen)

Forvet: Andreas Cornelius (Atalanta), Kasper Dolberg (Ajax), Martin Braithwaite (Bordeaux), Nicolai Jorgensen (Feyenoord), Pione Sisto (Celta Vigo), Viktor Fischer (Kopenhag), Yussuf Poulsen (Leipzig)

Maç takvimi

16 Haziran (19.00): Peru-Danimarka (Mordovia Arena – Saransk)

21 Haziran (15.00): Danimarka-Avustralya (Samara Arena – Samara)

26 Haziran (17.00): Danimarka-Fransa (Luzhniki Stadı – Moskova)


PERU

Paolo Guerrero, Jefferson Farfan takımın iki gol umudu.

Kaleci: Pedro Gallese (Veracruz), Jose Carvallo (UTC), Carlos Caceda (Municipal)

Defans: Luis Advincula (Lobos), Miguel Araujo (Alianza Lima), Aldo Corzo (Universitario), Nilson Loyola (Melgar), Christian Ramos (Veracruz), Alberto Rodriguez (Junior), Anderson Santamaria (Puebla), Miguel Trauco (Flamengo)

Orta saha: Pedro Aquino (Lobos), Wilmer Cartagena (Veracruz), Christian Cueva (Sao Paulo), Edison Flores (Aalborg), Paolo Hurtado (Vitoria Guimaraes), Andy Polo (Portland Timbers), Renato Tapia (Feyenoord), Yoshimar Yotun (Orlando City)

Forvet: Paolo Guerrero (Flamengo), Andre Carrillo (Watford), Raul Ruidiaz (Morelia), Jefferson Farfan (Lokomotiv Moskova)

Maç takvimi

16 Haziran (19.00): Peru-Danimarka (Mordovia Arena – Saransk)

21 Haziran (18.00): Fransa-Peru (Ekaterinburg Arena – Ekaterinburg)

26 Haziran (17.00): Avustralya-Peru (Fisht Stadı – Soçi)


AVUSTRALYA

Tecrübeli isim Tim Cahill ile Jedinak takımda öne çıkan isimler.

Kaleci: Mathew Ryan (Brighton & Hove Albion), Danny Vukovic (Genk), Brad Jones (Feyenoord)

Defans: Aziz Eraltay (Bursaspor), Milos Degenek (Yokohama F. Marinos), Matthew Jurman (Suwon Bluewings), James Meredith (Millwall), Josh Risdon (Western Sydney), Trent Sainsbury (Grasshoppers)

Orta saha: Mile Jedinak (Aston Villa), Jackson Irvine (Hull City), Robbie Kruse (Bochum), Massimo Luongo (Queens Park Rangers), Mark Milligan (El Ahli), Aaron Mooy (Huddersfield Town), Tom Rogic (Celtic)

Forvet: Tim Cahill (Millwall), Tomi Juric (Luzern), Matthew Leckie (Hertha Berlin), Andrew Nabbout (Urawa Red Diamonds), Dimitri Petratos (Newcastle Jets), Daniel Arzani (Melbourne City), Jamie Maclaren (Hibernian)

Maç takvimi

16 Haziran (13.00) Fransa-Avustralya (Kazan Arena – Kazan)

21 Haziran (15.00) Danimarka-Avustralya (Samara Arena – Samara)

26 Haziran (17.00) Avustralya-Peru (Fisht Stadı – Soçi)

 

           D GRUBU
ARJANTİN

  Bu haber 391 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
BOTAŞ Ağustos'ta Elektrik Santrallerine Doğalgazı Zamlı Tarifeden Satacak BOTAŞ Ağustos'ta Elektrik Santrallerine Doğalgazı Zamlı Tarifeden Satacak Elektrik santralleri için mevcut dolar kurunu 6,50 TL'den sabitleyen BOTAŞ, dola..
Kofi Annan hayatını kaybetti Kofi Annan hayatını kaybetti Eski Birleşmiş Milletler Genel sekreteri Kofi Annan hastanede hayatını kaybetti...
  SİYASET HABERLERİ
Erdoğan: Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz Erdoğan: Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Tayyip Erdoğan, AKP'nin olağan kongresi öncesi salon..
CHP’li Emecan, mevsimlik işçilerin dramını Meclise taşıdı CHP’li Emecan, mevsimlik işçilerin dramını Meclise taşıdı CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan Mevsimlik işçilerin yaşadıkları s..
MHP'nin TBMM'deki sandalye sayısı 50'ye yükseldi MHP'nin TBMM'deki sandalye sayısı 50'ye yükseldi MHP'nin TBMM'deki sandalye sayısı, İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Kurultayı'nda Gen..
  SPOR HABERLERİ
9 Süper Lig ekibine TFF'den 2.6'şar milyon TL 9 Süper Lig ekibine TFF'den 2.6'şar milyon TL Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu'nun ilk haftası tamamlandı. 9 ..
Ramil Guliyev altın madalya kazandı Ramil Guliyev altın madalya kazandı Avrupa Atletizm Şampiyonası 200 metre finalinde milli atlet Ramil Guliyev, birin..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
“Cumartesi Anneleri’nin direnişi umarım herkese ulaşır” “Cumartesi Anneleri’nin direnişi umarım herkese ulaşır” Sanatçı Ceylan Ertem, kayıp yakınlarıyla beraber Cumartesi Anneleri’nin direnişi..
Youtube'u korkutan film! Youtube'u korkutan film! Korku filmi The Nun'ın fragmanı 'fazla korkutucu' bulundu. Altı saniyelik fragma..
  YAŞAM HABERLERİ
Türkiye'de ilk: Hava taksi Türkiye'de ilk: Hava taksi Denizlili Hüseyin Ümit Ercan, yamaç paraşütüyle başladığı pilotluk merakını hava..
Uzayda yeni bir çöl bulundu Uzayda yeni bir çöl bulundu Evrenin en eski galaksilerini izleyen astronotlar, bir uzay çölü daha tespit ett..
Yargıtay'dan 'yıllık izin' kararı: İşveren belirler Yargıtay'dan 'yıllık izin' kararı: İşveren belirler Yargıtay, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren emsal nitelikte bir karara ..
Türk Tabipler Birliği'nin başlattığı "Aşı Candır" Kampanyasını destekliyor musunuz?
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
17.08.2018 21:45 Trabzonspor 3 - 1 Demir Grup Sivasspor
18.08.2018 19:15 Bursaspor 0 - 0 Kayserispor
18.08.2018 21:45 Antalyaspor 3 - 3 Atiker Konyaspor
18.08.2018 21:45 Evkur Yeni Malatyaspor 1 - 0 Fenerbahçe
19.08.2018 19:15 Erzurum BB - Beşiktaş
19.08.2018 21:45 Aytemiz Alanyaspor - Ankaragücü
19.08.2018 21:45 Galatasaray - Göztepe
19.08.2018 19:15 Teleset M. Akhisarspor - Ç.Rizespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
HABER ARŞİVİ
Yukarı