HABER AKIŞI

Kartallı çocuklar 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı

 Tarih: 24-04-2018 14:48:52

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kartal'da bu yıl da coşkuyla kutlandı. Kartal Belediyesi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kartallı çocuklar için renkli ve eğlenceli bir kutlama programı düzenledi. Kartal Meydanı'nda yapılan kutlama programına ek olarak ilçe genelinde 7 ayrı mahallede de sokak şenliği yapıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kreş öğrencileri, düzenledikleri gösterilerle izleyenlerin hayranlığını kazandı.

Kartal Belediyesi'nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Av. Hüsnü Yeşilyurt, Mustafa Fehmi Okay, Ali Apaydın, Gökhan Yüksel, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Nas, CHP İl Disiplin Kurulu Üyesi Erdoğan Demir, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi İştirak Şirketlerinin Yöneticileri, Kartallı Mahalle Muhtarları, Kartal Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Kemal Aslan ile diğer kurum ve kuruluşların yöneticileri, Kartallı çocuklar ve aileleri katıldı. Kutlamalar, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı. Ardından kalabalık, saat 11.00'da Neyzen Tevfik Meydanı'ndan Kartal Meydanı'na yürüyüş gerçekleştirdi. Kartal Meydanı'ndaki kutlamalar, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

"Kartal Belediyesi olarak Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda 1 olan kreş sayısını 14'e çıkarttık."

Çocukların, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, "Çocuklar, bayramınız kutlu olsun. Cumhuriyet, halkın kendi özgür iradesiyle kendini yönetmesidir. 23 Nisan, Cumhuriyet'in demokrasiyle taçlandığı gündür. Her yıl bu etkinliklerin daha coşkuyla kutlanmasını sağlayan değerli Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz, Kartal'da bulunmadığı için bu programa katılamadı; ama ruhuyla, heyecanıyla aslında kendisi de bizimle beraber. Sizlere sevgi ve selamlarını iletiyorum. Yaklaşık 100 yıl önce dünya krallıklar, imparatorluklar dünyasıydı, sonrasında çıkan büyük dünya savaşında herkes yerini aldı. Bizleri yöneten Osmanlı İmparatorluğu da savaş sonuçlarına göre yenik sayıldı. Osmanlı'nın çöküşüyle birlikte yedi düvele başkaldıran, Samsun'da güneş gibi doğan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Amasya Genelgesi ile Erzurum ve Sivas Kongrelerini düzenleyerek 1920'de halkın iradesine dayanan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni kurdu. Ve dedi ki -ülkemize saldıran düşmanları yok edeceğiz, ülkemizden atacağız ve halkın iradesini egemen kılacağız.- Osmanlı İmparatorluğu neden çöküşe geçti? Çünkü teknolojiyi izleyemedi, Sanayi Devrimi'ni izleyemedi, endüstriyi izleyemedi ve çöküşe geçti. Cumhuriyet'i kuran Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak seçildi ve seçildikten sonra yedi düvele karşı koyup düşmanı ülkemizden atarak bağımsızlığımızı ilan etti. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan'ı bayram olarak çocuklara hediye etti. Bizler de Atatürk'ün izinde, onun ışığında, gösterdiği yolda ve ilkeleri doğrultusunda yürümeye devam edeceğiz. Çocuklar bu ülkenin temeli, geleceğidir. Kartal Belediyesi olarak Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda 1 olan kreş sayısını 14'e çıkararak çocuklarımızı onun ilke ve hedefleri doğrultusunda yetiştiriyoruz. Hem bedensel hem zihinsel gelişimlerine destek oluyoruz ve çocuklarımız Atatürk'ün yolunda özgür bireyler olarak yetişiyor. Tüm halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, herkese sevgi ve saygılar diliyorum." dedi.

Kreş Öğrencileri, Gösterileriyle Herkesi Büyüledi

Kartal Belediyesi Kreşlar Müdürlüğü'nün organizasyonuyla gerçekleşen kutlama programında, Kartal Belediyesi'nin ilçede hizmet veren kreşlerinde eğitim-öğretim gören öğrencileri, Kartal Meydanı'nda gerçekleştirdikleri gösterileriyle izleyenleri adeta büyüledi. Kutlamalarda, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ve Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar da gün boyunca etkinlik alanlarını gezerek çocukların yanında oldu. Cumhuriyet 2 Kreşi, bando takımı gösterisi ve işaret dili ile Saygı Duruşu İstiklal Marşı gösterisini sunarken, Hürriyet Kreşi öğrencileri, Atatürk Rondu gösterisi yaparken Merkez, Kordonboyu, Begüm Yavuz, Cumhuriyet1, Cumhuriyet2, Hürriyet, Soğanlık ve Soğanlık Yeni Mahalle Kreşlerinin öğrencileri de özel cimnastik gösterileri ile kutlamalara renk kattı. Merkez Kreş öğrencileri, folklor potpori gösterisiyle, Atalar Kreş öğrencileri ülkeler rondu ile, Begüm Yavuz Kreş öğrencileri, Atatürk puzzle çalışmaları ve İngilizce şarkılarıyla, Soğanlık Yeni Mahalle ve Kordonboyu Kreş öğrencileri, modern dans gösterileriyle, Soğanlık Orta Mahalle Kreşi öğrencileri, cimnastik gösterileriyle, Cumhuriyet 1 Kreş öğrencileri; folklor erik dalı gösterisiyle, Cumhuriyet 2 Kreş öğrencileri, Atatürk'ün Devrimlerini anlatan şiirlerle, Gümüşpınar Kreş öğrencileri koro gösterisiyle ve Merkez Kreş öğrencileri de İngilizce koro gösterisiyle kutlamaların adına yakışır bir şekilde geçmesini sağladı. Miniklerin gösterisi kutlamalara katılan yetişkinlerin de büyük beğenisini topladı. Katılımcılar; taptaze heyecan ve mutluluklarını, hazırladıkları gösterilerle harmanlayan minikleri, büyük bir coşkuyla alkışladı.

Kartallı Çocuklara Ağız ve Diş Taraması

Etkinlikler kapsamında Kartal Belediyesi tarafından Kartal Meydanı'na kurulan oyun gruplarının yanı sıra; 9D sinema gösterimi, sihirbaz, pandomim ve animasyon gösterisi, maske, palyaço, kum boyama, yüz boyama etkinlikleri, maskot, bando, masal kahramanları ile kutlamalar sırasında dağıtılan; mısır, balon, pamuk şeker ikramlarla Kartallı çocuklar gün boyu gönüllerince eğlendi. Kartal Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin Kartal Meydanı'na kurduğu stantlarda da Kartallı çocuklara ağız ve diş taraması gerçekleştirildi.

Kartal'ın 7 Mahalle'sinde Sokak Şenliği

Ayrıca ilçe genelinde Uğur Mumcu Kültür Merkezi, Soğanlık Kültür Merkezi, Gümüşpınar Parkı, Topselvi Atatürk Parkı, Yakacık Kültür Merkezi, Yalı Mahallesi Konfor Sokak ve Hürriyet Mahallesi Vadi Sokağı Ertem Sıral Kaptan Parkı'nda da  (eski adı ile Gökkuşağı Parkı) eğlenceli sokak şenlikleri yapıldı. 

  Bu haber 687 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YEREL HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İGDAŞ'tan dolandırıcılık uyarısı İGDAŞ'tan dolandırıcılık uyarısı İGDAŞ, kendilerini PTT görevlisi olarak tanıtarak bazı doğalgaz abonelerinden sa..
Flormar'da işçi direnişi büyüyor... Flormar'da işçi direnişi büyüyor... Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesinin örgütlenip çoğunluğu sağlamasının ardından 1..
Beşiktaş Kaymakamlığı'ndan #KapatGitsin'e yasak Beşiktaş Kaymakamlığı'ndan #KapatGitsin'e yasak Birleşik Haziran Hareketi’nin çağrısıyla havuz medyasına karşı başlatılan #Kapat..
İstanbul için sağanak yağış uyarısı İstanbul için sağanak yağış uyarısı Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da bugün aralıklı sağanak ve g..
  SİYASET HABERLERİ
Bahçeli seçim beyannamesini açıkladı Bahçeli seçim beyannamesini açıkladı MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin seçim beyannamesini açıkladı. Bahçeli, "Te..
Demirtaş: 6 milyon kişi bir hücrede kalıyoruz Demirtaş: 6 milyon kişi bir hücrede kalıyoruz HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla sosyal ..
İşte CHP'nin seçim bildirgesi İşte CHP'nin seçim bildirgesi CHP, 24 Haziran seçimleri için hazırlanan seçim beyannamesini açıkladı. 'Türkiye..
Fatih Tezcan'dan Atatürk'e skandal sözler Fatih Tezcan'dan Atatürk'e skandal sözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Fatih Tezcan, Twitter’..
  SPOR HABERLERİ
Galatasaray'da oy sayımı başladı Galatasaray'da oy sayımı başladı Galatasaray'da başkanlık yarışı öncesi heyecan dorukta. Mustafa Cengiz, Dursun Ö..
Demirören: 'Kusursuz milli ruh, İstanbul'da sürecektir' Demirören: 'Kusursuz milli ruh, İstanbul'da sürecektir' Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Takım'ın ye..
Başakşehir'den Arda Turan'a ceza Başakşehir'den Arda Turan'a ceza Medipol Başakşehir, PFDK'nın verdiği 16 maçlık cezası 10 maça indirilen Arda Tur..
Beşiktaş, bütçe kısıtlamasına gidiyor Beşiktaş, bütçe kısıtlamasına gidiyor Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, geçen sezon A takımının bütçesinin 82 milyon euro..
  YEREL HABERLERİ
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
  YAŞAM HABERLERİ
İstanbul'da feci kaza: 3 ölü İstanbul'da feci kaza: 3 ölü Kaza, Arnavutköy-Habibler yolunda meydana geldi.
Meteorolojiden iki ile kuvvetli yağış ve sel uyarısı Meteorolojiden iki ile kuvvetli yağış ve sel uyarısı Meteorolojiden, Balıkesir ve Çanakkale'de kuvvetli yağışa bağlı sel ve su baskın..
Sarıyer'de denize düşen asker bulunamadı Sarıyer'de denize düşen asker bulunamadı Sarıyer'de, Sahil Güvenlik Komutanlığı Sosyal Tesisleri'nde, bir asker denize dü..
Borçlu çiftçi kendini yakmaya çalıştı! Borçlu çiftçi kendini yakmaya çalıştı! Malatya'da çiftçilik yapan Metin Çelik, borcunu erteleme talebini kabul etmeyen ..
Türk Tabipler Birliği'nin başlattığı "Aşı Candır" Kampanyasını destekliyor musunuz?
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:45 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Bursaspor
12.08.2017 20:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
12.08.2017 21:50 Aytemiz Alanyaspor 1 - 3 Kasımpaşa
12.08.2017 20:00 Gençlerbirliği 1 - 1 Kardemir Karabükspor
12.08.2017 21:45 Göztepe 2 - 2 Fenerbahçe
13.08.2017 21:45 Beşiktaş 2 - 0 Antalyaspor
13.08.2017 20:00 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 1 Osmanlispor FK
13.08.2017 20:00 Trabzonspor 2 - 1 Atiker Konyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
HABER ARŞİVİ
Yukarı