HABER AKIŞI

Kilim Mobilya'dan "Müşteri Dostu" Atak

 Tarih: 31-05-2018 13:05:13
Kilim Mobilya, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile yeni başlattığı proje kapsamında, yurt içi ve yurt dışı bayilerinde "MDK" ve "MDM" damgalı bayrakları dalgalandırmak için tüm bayileriyle birlikte harekete geçti.

Türkiye'de markalı mobilya sektörünün öncü kuruluşlarından Kilim Mobilya, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile birlikte, tüm yurt içi ve yurt dışı bayilerinde, Avrupa Kalite Teşkilatı (EOQ) onaylı, “Müşteri Dostu Kuruluş - MDK” ve “Müşteri Dostu Marka - MDM” damgalı bayrakları dalgalandırmak için tüm bayileriyle birlikte yeni bir proje başlattı. Mobilya satış merkezlerinde yeni bakış açısıyla bağlantılı olarak hizmet anlayışını da değiştirerek bu değişim ve gelişim sürecine katkı sağlamak isteyen Kilim Mobilya, mobilya sektöründe satış merkezlerinde hizmet standardı oluşturmak ve bu standardı tüm sektörün kullanımına açmadan önce “Kilim bayrağı”nın dalgalandığı noktalarda uygulayıp, belgelendirerek, sektöründe “dünyada ve Türkiye’de ilk marka” olmayı hedefliyor.

 

Kilim Mobilya CEO’su Mesut Yiğit yeni projeyi, “Logomuzda, ürün gamımızda, müşterilerimize temas noktası olan satış noktalarımızdaki mağaza tasarımı ve dış cephelerinde yaptığımız köklü değişikliklerle büyüme sürecini sağlam adımlarla sürdüren Kilim Mobilya ailesi olarak, değişim ve gelişim sürecimiz tüm hızı ile devam ediyor” diye özetledi ve ekledi:

 

Mesut Yiğit: Avrupa Kalite Teşkilatı (EOQ) tarafından da kabul edilen bir proje

 

“Bu önemli projede de ülkemizin rekabet gücünü artırmak, ulusal ve uluslararası düzeyde ticaretini kolaylaştırmak ve toplumun yaşam düzeyini yükseltmek için kurulmuş olan ve ulusal standardizasyon teşkilatımız olan Türk Standartları Enstitüsü ile stratejik işbirliği yaptık. Bu proje ayrıca, TSE ve Kilim’in ortaklaşa gerçekleştirdiği proje olmasının yanı sıra, Avrupa Kalite Teşkilatı (EOQ) tarafından da kabul edilen bir proje olma özelliğini de taşıyor.”

 

Mesut Yiğit’in verdiği bilgilere göre, Kilim Mobilya’nın tüm bayilerini kapsayan projenin ilk aşaması, “Kilim bayrağının dalgalandığı satış noktalarında Hizmet Yeterlilik Belgelendirme (HYB) denetimlerinin gerçekleşmesi ve belgenin alınması için gerekliliklerin tamamlanarak Belgenin alınması” olarak belirlendi.

 

“Kilim” markasına Müşteri Dostu Marka (MDM) ünvanının kullanım hakkı geliyor

 

Kilim Mobilya’nin değişim ve gelişim sürecinde önemli bir yeri olan projenin ikinci aşamasında, standartların üstünde mobilya sektöründe satış noktalarına özel Kilim’in belirlediği standartların geliştirilmesi ve tüm bayilerde bu standart gereklerinin tamamlanarak “Müşteri Dostu Kuruluş (MDK) Belgesi”nin alınması, üçüncü ve son aşamada da ulusal ve uluslararası arenada sektörün kullanımına sunulan standardı oluşturan Kilim markasının Müşteri Dostu Marka (MDM) denetimlerinden geçerek bu ünvanının kullanımını hak etmesi için gerekleri yerine getirilmesi hedefleniyor.

 

Türkiye’de “HYB ve MDK Belgesi” alan ilk mobilya bayisi Kilim Mobilya Gaziantep bayii  “Zeugma Mobilya” oldu

 

Projenin ilk ayağı olan “HYB Belgesi” alımları için çalışmaların başladığının altını çizen Mesut yiğit, “Bu kapsamda, Türkiye’de mobilya sektöründe ilk olarak, bir satış noktasında TSE'den Hizmet Yeterlilik Belgesi (HYB)  ve aynı zamanda Müşteri Dostu Marka Belgesi alan mobilya bayii Gaziantep Kilim Mobilya bayisi Zeugma Mobilya oldu” dedi ve ekledi:

 

“Yine, Hatay-Kırıkhan Kilim bayisi Demirhanlar Mobilya Hatay’da ve Ankara Kilim Bayisi Oran Mobilya da Ankara’da mobilya sektörde ilk HYB belgesi alan kuruluşlar olarak TSE tarihine geçtiler. Bunlara ek olarak Diyarbakır Kilim Bayisi Serhat Mobilya (Akar) da HYB belgesi almaya hak kazandı. Sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedeflediğimiz bu projede geldiğimiz noktada ise dünyada ve Türkiye’de “ilk Müşteri Dostu Kuruluş (MDK)” denetimlerini yine  Kilim Mobilya Gaziantep bayisi Zeugma Mobilya başarı ile tamamladı. Başarının temelinde yönetimimizin verdiği destek ve Kilim ailesi olma ruhunun tüm ekip arkadaşlarımızda en üst düzeyde olması bulunuyor. Hedefimiz, çok kısa sürede, yurt içindeki ve dışındaki tüm bayilerimizde HYB ve MDK belgelendirme çalışmalarını tamamlamaktır”

 

TSE denetimleri Kilim Mobilya’nın sunduğu tüm operasyonel hizmetleri kapsıyor

 

TSE’nin, Kilim Mobilya’nın merkez ve tüm bayilerinde yürüteceği denetimlerdeki kriterler arasında; müşteri memnuniyeti politikası, müşteri memnuniyeti ile ilgili hedefler, organizasyon yapısı, insan kaynakları uygulamaları, çalışma ortamı, eğitimler, çağrı merkezi uygulamaları, memnuniyet ölçümleri, sosyal sorumluluk projeleri, kurumsal kimlik, hukuki işlemler ve yasal şartlar, acil durum planları, bilgi teknolojileri uygulamaları, gizlilik ve ulaşılabilirlik gibi konuların yanında, bayi çalışanlarının müşterilere davranışlarından, genel görünüm ve eğitimlerine, bayi tasarımlarına kadar Kilim Mobilya müşterilerine sunmuş olduğu tüm operasyonel hizmetler bulunuyor.

 

35 Avrupa ve Akdeniz ülkesinde, TSE koordinasyon ve yönetiminde yürütülüyor

 

Avrupa’nın kalite alanındaki lider kuruluşu Avrupa Kalite Teşkilatı(EOQ),  Aralık 2013’te İstanbul’da yapılan Yönetim Kurulu toplantısında bu belgelendirme modelini "EOQ Projesi" olarak kabul etti. Bu belgelendirme modelinin EOQ tarafından benimsenmesi ile ilk kez Türkiye’nin geliştirdiği bir kalite belgelendirme modeli Avrupa ülkelerinde uygulanmaya başlanmış oldu. MDM-MDK belgelendirmesi, Teşkilata üye 35 Avrupa ve Akdeniz ülkesinde, TSE koordinasyon ve yönetiminde yürütülüyor. TSE, bu belgelendirme modelini geliştiren kuruluş olarak, projeye katılmak isteyen EOQ üye ülkelerine know-how, eğitim, danışmanlık ve doküman desteği sağlıyor.

  Bu haber 222 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Kısa sürede seçim malzemelerini topladılar Kısa sürede seçim malzemelerini topladılar Seçim yasaklarının başlaması ile birlikte yerel yönetimler her yere asılan seçi..
İstanbul'da 38 bin polis görevli İstanbul'da 38 bin polis görevli Emniyet açıkladı: Yarınki seçimlerde İstanbul'da 38 bin 480 polis çalışacak. ..
CHP'den Anadolu Ajansı'na suç duyurusu CHP'den Anadolu Ajansı'na suç duyurusu CHP, AA hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı: Anayasal suçtur! ..
Seçim günü bunları yapmak yasak Seçim günü bunları yapmak yasak 24 Haziran Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Se..
  SİYASET HABERLERİ
Seçim bitti, vatandaşın kafası karıştı Seçim bitti, vatandaşın kafası karıştı Bugün yapılan milletvekili seçimleri ile ilgili yayınlanan sonuçlar kafaları kar..
Seçim yasaklarından önce İnce'den espri: Arkadaşınız Cumhurbaşkanı oluyor Seçim yasaklarından önce İnce'den espri: Arkadaşınız Cumhurbaşkanı oluyor CHP’nin İstanbul Maltepe’deki dünkü büyük mitingine yaklaşık 5 milyon kişi katıl..
İnce; Benden haber bekleyin İnce; Benden haber bekleyin Sandıkların açılmaya başlamasından hemen sonra açıklama yapan CHP’nin Cumhurbaşk..
  SPOR HABERLERİ
Bu sezonun adı ''Lefter'' Bu sezonun adı ''Lefter'' Her sezon bir efsane ismin verildiği Süper Lig'de, 2018-2019 sezonunun ismi, Fen..
Rusya'da Mesut ve İlkay protesto edildi Rusya'da Mesut ve İlkay protesto edildi Alman taraftarların Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’a tepkisi dinmek bilmiyor...
Dünya kupası rehberi... Takımlar, yıldızlar... Dünya kupası rehberi... Takımlar, yıldızlar... Dünyası Kupası, bugün ev sahibi Rusya'nın Suudi Arabistan'la yapacağı açılış maç..
  YEREL HABERLERİ
Başkan, oyunu Yeşilkent’te kullandı Başkan, oyunu Yeşilkent’te kullandı Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak benli, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem ..
Başkale Belediyesi diyaliz merkezi yapıyor Başkale Belediyesi diyaliz merkezi yapıyor Van'ın Başkale ilçesi belediyesi tarafından ilçede yaptırılacak olan diyaliz mer..
Eşya Giysi Bankası'ndan 9 bin 247 kişi yararlandı Eşya Giysi Bankası'ndan 9 bin 247 kişi yararlandı Buca Belediyesi Eşya ve Giysi Bankası'ndan, kurulduğu günden bu yana 9 bin 247 k..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Tepkiler üzerine kapatma kararı iptal edildi Tepkiler üzerine kapatma kararı iptal edildi İstanbul Beşiktaş’taki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) İstanbul ..
Operanın festivali başladı Operanın festivali başladı İstanbul Devlet Opera ve Balesi Korosu’nun eşlik ettiği ünlü soprano Nino Machai..
MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuarı'na kapatma kararı MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuarı'na kapatma kararı İstanbul Beşiktaş’taki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) İstanbul..
'Farklı bir erkeklik umut edilebilir mi?' 'Farklı bir erkeklik umut edilebilir mi?' Uçan Süpürge Vakfı'nın organize ettiği, "Farklı bir erkeklik umut edilebilir mi?..
  YAŞAM HABERLERİ
"Her yer İzmir gibi olsun" CHP'nin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce'nin mitingi ile gündeme gelen İzmir, Büyükşe..
Üniversiteliler, yoga yaptı Üniversiteliler, yoga yaptı 'Dünya Yoga Günü' nedeniyle bir grup üniversiteli bir araya gelerek yoga yaptı...
İnternette soğan esprileri İnternette soğan esprileri Soğan ve patates fiyatlarının önlenememesi sosyal medya kullanıcıları tarafından..
Dünya Kupası'nda kadın muhabire canlı yayında taciz Dünya Kupası'nda kadın muhabire canlı yayında taciz Dünya Kupası heyecanı sürerken Moskova'daki Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle'..
Türk Tabipler Birliği'nin başlattığı "Aşı Candır" Kampanyasını destekliyor musunuz?
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
HABER ARŞİVİ
Yukarı