Meteoroloji’den 21 ile sağanak uyarısı
Meteoroloji güncel hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre 21 ilde sağanak bekleniyor. Yağışların Akdeniz kıyıları ile Kütahya, Uşak, Bolu, Düzce, Zonguldak, Adıyaman, Şanlıurfa, Ankara, Burdur, Isparta, İzmir, Balıkesir ve Bursa'da kuvvetli olmasının beklendiği duyuruldu. Antalya’nın doğu kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Akdeniz Bölgeleri ile (Kastamonu, Sinop hariç) Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun batı ve güney, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
 
Yağışların Güney Ege ve Akdeniz kıyıları ile Kütahya, Uşak, Bolu, Düzce, Zonguldak, Adıyaman ve Şanlıurfa ile Ankara'nın kuzeybatı, Manisa’nın güney ve doğu, Burdur’un doğu, Isparta, İzmir, Balıkesir ve Bursa’nın güney çevrelerinde yerel kuvvetli olarak beklendiği belirtildi.
 
 
ANTALYA’DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ
 
Antalya'nın doğu kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.
 
 
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
 
Rüzgarın, Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Diğer Yazılarımız