HABER AKIŞI

Öztürk Yılmaz: Uluslararası hukuk ayaklar altında, Dünya'nın duyarlılığı sıfır!

 Tarih: 15-05-2018 21:08:00  -   Güncelleme: 16-05-2018 09:23:08
  HABER VİDEOSU
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Kudüs özel gündemi ile toplanan TBMM Genel Kurulu’nda CHP grubu adına söz alarak Filistin’de yaşanan katliam hakkında konuştu. Öztürk Yılmaz Kudüs konusunda hükümeti somut adım atmaya davet etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın daha önce aldığı karar doğrultusunda ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini dün resmen Kudüs’e taşıması bölgede infiale yol açtı. 
İsrail askerleri, Gazze sınırında düzenlenen barışçıl gösterilere gerçek mermilerle müdahale ederek 61 Filistinliyi öldürmüştü.


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın Meclis Genel Kurulu'nda Filistin'de yaşanan katliamlara tepki gösterdiği  konuşma şöyle:

"ABD Başkanı Trump içeride her sıkıştığında dış politikayla ilgili bir gerekçe yaratıp içerideki sıkışmışlığından bir şekilde kurtulmak istiyor. Diğer taraftan, cingöz olan Netanyahu ise, ABD'nin içerideki sıkışmışlığından yararlanıp kendi çıkarına olabilecek gücü, ABD'nin gücünü devşirip yeni stratejiler ve yeni açılımlar içerisine giriyor. 

Bildiğiniz gibi, son dönemde en önemli konulardan bir tanesi İran'ın sıkıştırılmasıydı ve İsrail'in Suriye'yi bombalamasıydı, ABD'nin de keza. Burada bir şeyi anlatırken, İsrail ve Filistin olayını anlatırken olayın daha geniş bir boyutuna temas etmeden geçersek aslında değerlendirme eksik kalmış olur.
Orta Doğu'da hiçbir strateji İsrail'in çıkarına olmadan yürümüyor ve hiçbir şey ABD'nin onayı olmadan da ilerlemiyor. Yani Orta Doğu'daki olan stratejide İsrail'in öncelikleri ve ABD'nin çıkarları örtüşüyor ve bu iki kuvvet bir araya gelince de Orta Doğu'nun haritası, öncelikleri şekilleniyor. 

"GAZZE'DE OLAN KATLİAMI KINIYORUZ"

Trump'ın Küdüs'e ilişkin kararı yani büyükelçiliğin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınması konusundaki kararı başta aşağı yanlıştı, biz bunu burada söyledik ve bu kararın provokatif olduğunu, yürürlüğe konması hâlinde Orta Doğu'da yeni bir İntifada'yı başlatabileceğini belirtmiştik, keza yaşananlar da benzer şeyler oluyor. Biz, her şeyden önce, parti olarak şunu söyleyelim: Bugün Gazze'de olan katliamı açıkça kınıyoruz. Hiçbir gerekçesi yok. Uluslararası hukuk ayaklar altında. Dünyanın bu konudaki duyarlılığı sıfır, ölen Müslüman olunca duyarlılık maalesef gösterilmiyor.

"KUDÜS'Ü İŞGAL ETME STRATEJİSİNE MEŞRUİYET KAZANDIRMA ANLAMINA GELİR"

Kudüs'e ABD'nin büyükelçilik taşıması eğer bununla kalacaksa hani belki bir şey olmayabilirdi diyebiliriz. Yalnız bu karar alımından hemen birkaç saat sonra gördük ki AB içerisinde ülkeler de büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıma konusunda kararlılar ve Latin Amerika'daki ABD'nin uşağı olan küçük ülkeler de keza benzer yola gidiyorlar, büyükelçiliklerini tek tek taşıyorlar. Orta Doğu barış sürecinde kapsamlı bir çözüm olmadan büyükelçiliğin Kudüs'e taşınması şu anlama geliyor: İsrail'in ezelden beridir sahiplendiği Kudüs'ü işgal etme stratejisine meşruiyet kazandırma anlamına geliyor. 

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin biliyorsunuz 5 daimî üyesi var, ABD de bunlardan bir tanesi, en önemli ülkelerden birisi ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin iki kritik kararının altında da ABD'nin imzası var, 476 ve 478 sayılı Kararlar. O kararlarda açık açık kutsal şehir Kudüs'ün fiziki karakteri, demografik yapısı, kurumsal yapısı ve statüsü değiştirilemez diyor yani ABD açık açık bu kararın altına imza atmış. Şimdi bu karar çöpe atılıyor. Keza diğer kararda da yine Kudüs'ün statüsüyle ilgili değişiklik yapılmayacağı kayda geçiriliyor ama gelin görün ki bu kararları alanlar bu kararlara uymadıkları zaman uluslararası toplumda kaos oluyor. Şu anda uluslararası toplum bir kaos içerisinde çünkü kendi aldıkları kararlara uymuyorlar.

"İSLAM'IN EN KUTSAL MEKANLARINDAN BİR TANESİ İŞGAL ALTINDA"

Bir kere, ABD ara bulucu değil, ara bozucu bir devlet artık, taraf oluyor ve dünyanın, maalesef, vicdanı yok, ahlakı yok, mazlumun yanında durma diye bir iradesi yok. Şam Kapısı'nda insanlar direniyorlar, Kudüs'ün kapısında direniyorlar. İslam'ın en kutsal mekânlarından bir tanesi bugün işgal altında, fiziki olarak işgal altında, siyasi olarak işgal altında ve hiç kimse bir şey yapamıyor. İsrail'in üzerinde en fazla gücü olan ABD, İsrail'in yanında yer almış. Dolayısıyla kim sağlayacak bu barışı? Orta Doğu'ya barışı kim getirecek? Belli değil ve böyle giderse istikrarsızlık devam edecek.

Gazze'de bombalar patlıyor, Kudüs'te ABD Büyükelçiliğinin kokteylinde ise şampanyalar patlıyor; adaletsizlik, vicdansızlık, hiçbir kural tanımamazlık. Maalesef, bu düzen, hakikaten, çok kötü bir düzen ve kahrolsun. 

Arap ülkeleri sınıfta kalmıştır. Arap ülkeleri Forbes dergisinde zenginliklerini, şatafatlarını, görgüsüzlüklerini hep sergilemişlerdir ama şurada gördüğünüz insan ise tekerlekli sandalyede ülkesi için, onuru için, gururu için elindeki son imkânla mücadele vermiştir, vatan mücadelesidir bu. Onun için, Filistin mücadelesi bütün insanlığın mücadelesidir; işgal altında olan, horlanan, ezilen, bir şekilde küçültülen insanların mücadelesidir ve bizim de onun yanında olmamız gerekiyor.

" BU KONUDA ATILACAK ADIMLARI DESTEKLİYORUZ"

Sayın Bakan söyledi -biz bu dönemde bu konuda elbette Hükûmeti destekliyoruz- Sayın Cumhurbaşkanı da söylüyor: "İsrail terör devletidir." diyor. 
Bir samimiyetsizliği de kayda geçirmek istiyorum. Madem İsrail terör devleti siz neden İsrail'e, bir terör devletine büyükelçi gönderiyorsunuz? Neden bir terör devletine başkonsolos gönderiyorsunuz? Neden bir terör devletinin büyükelçisine Ankara'da ikametgâh sağlıyorsunuz, görev veriyorsunuz? Neden bir terör devletinin başkonsolosunu İstanbul'da barındırıyorsunuz? Neden bir terör devletiyle ticari ilişkiler yapıyorsunuz ve neden şakır şakır, çatır çatır ticaret yapıyorsunuz? Neden? Bir terör devletinden turist kabul edilir mi? Neden yapıyorsunuz?

"MAVİ MARMARA ANLAŞMASI SİZİN İMZALARINIZLA GEÇTİ"

İki kırılma noktası var tutarlılık ve samimiyet açısından. Darbe girişimi sonrasıydı ve bir ay sonra bu Meclis gece bir buçukta çalıştırıldı. Neden? İsrail'le normalleşme anlaşmasının geçirilmesi için. Gece bir buçukta biz kürsüye çıktık ve gece bir buçukta söyledik: Bakın, bu anlaşma, Mavi Marmara'da şehit olanların hatırasını çiğnemektir. Yapmayın bunu, 20 milyon dolara bu işi yapmayın, reddedin bunu. Çünkü bu anlaşma gerçekten sizin imzalarınızla geçti, sizin oylarınızla geçti ve o gün, o gece "..."(x) efsanesi çöpe atılmış oldu. O günden sonra söylediğinizin hiçbir kıymeti yok.

"ABD'YE ALKIŞ TUTTUNUZ, İYİ Mİ YAPTINIZ?"

İkinci konu, Suriye'nin bombalanmasıydı. Miraç gecesi bombaladılar ve çıktınız ABD'ye alkış tuttunuz. İyi mi yaptınız? Orta Doğu'yu bunlar taşeronlaştırmış, bunlar günümüzün Lawrence'ları. Bunlar bölüyor, bunlar parçalıyor, bunlar buranın petrolünü gazını, bütün demografik yapısını bunlar halletmeye çalışıyor. İyi mi yaptınız? 

"FİLİSTİN KONUSUNDA ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ"

Şimdi, elbette toplanacak, elbette Filistin konusunda biz üzerimize düşeni yapacağız, elbette destek vermek zorundayız. Ama sizin durduğunuz nokta inandırıcılığı kaybettiğiniz noktadır, hiçbir inandırıcılık kalmamıştır. 

Her seçim öncesi Filistin konusu gündeme gelir, her seçim öncesi. 2004, 2014 yılında da keza Filistin'de olaylar oldu ve bu konu kullanıldı. Müslüman ülkelerin söz dışında yaptıkları hiçbir şey yoktur. Vatan duygusu olan, memleket duygusu olan, Müslüman dayanışması olan, zerre kadar inançlı olan insanın böyle bir dönemde Filistinlilerin yanında tereddütsüz, kayıtsız, şartsız yer alması gerekir.

"İNSANLIĞIN VİCDANI TEST EDİLİYOR"

Ama yok, cuma günü göreceksiniz, toplanacaklar, içerinin gazını alacaklar ve herkes yoluna devam edecek. Bu Müslüman ülkeler, ellerindeki zenginliklerin sadece yüzde 1'ini Filistin için harcasalardı, Ramallah için harcasalardı, Eriha için harcasalardı ve Nablus için harcasalardı, Gazze için harcasalardı bugün Filistinliler o caddelerde sefil bir şekilde dolaşmazlardı, elleri zayıf olmazdı, taşla bir işgalci kuvvete karşı direnmek zorunda kalmazlardı. İnsanlığın vicdanı test ediliyor ve hepimiz sorgulanıyoruz. 

Ramazan başlıyor, bizim söyleyeceğimiz şudur: Birlikte olmak zorundayız; en azından millî konularda, ulusal hassasiyetin yüksek olduğu konularda birlikte olmak zorundayız. Ve şunu bilmemiz gerekir: Müslüman dünyasının içerisine girdiği bu cehalet, bu aymazlık devam ettiği sürece hiçbir zaman bir düzen tutturulamayacaktır. Çünkü IŞİD'i, El Nusra'sı bütün bu örgütler kimlere karşı silah kullanıyor, kimi öldürüyor bunlar? Müslümanları öldürüyor; bunların hiçbir tanesi bir Hristiyan'ı, bir Yahudi'yi öldürmez, hiçbir tanesi bir başkasına silah tutmaz. Kendi coğrafyamızdaki insanlar kendimizi öldürüyor. 

Biz, insanlığın bittiği saniyelere şahit oluyoruz. Pazartesi günü izlediğimiz, bir vahşettir. Açık hava hapishanesine hapsedilmiş milyonlar. Gökten ölüm yağıyor. Çocuklar, kadınlar, insanlar kendi yaşadıkları yeri özgürleştirmek için ellerinden gelen ne varsa devreye sokmuş durumda ama çaresizlik var. Kuşatılmış, toprakları işgal edilmiş, her gün, her ay -binlerce insan- yeni yerleşimler kuruluyor orada, hiçbir şey yapılmıyor. 

İslam ülkelerinin bu zamana kadar yapmış olduğu bütün kararlar çöpe gitmiştir, hiçbir tanesi uymuyor; ikiyüzlülük, riyakârlık devam ediyor. Bakınız, burada en son alınan kararlar var, İslam Zirvesi kararları; Filistin'e yardım edilecekti, Filistinliler şu olacaktı, bu olacaktı. Petrol sonrası dönem için Arap ülkelerinin harcadığı yüzde 15'lik gelirin sadece binde 1'ini harcasalardı bugün bir tane fakir kalmazdı. İnsanlar bugün çaresiz. 

Filistinlilerin ellerinden silahlar alındı, silahları alındı ve taşlara mahkûm edildiler. Taşlarla mücadele vermeleri, bağımsızlık mücadelesi vermeleri isteniyor ve insanlık gerçekten çok büyük bir sınavdan geçiyor. İnsanlığın onurunun batmayacağına inanıyorum. "

 

  Bu haber 253 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Sağlık Bakanı'ndan ilaç fiyatı açıklaması Sağlık Bakanı'ndan ilaç fiyatı açıklaması "Yerli ve ülkemizde üretilen ilaçların tercih edilmesi önemli"
UNESCO Hemşinceyi “Tehlike Altındaki Diller” Listesine Ekledi UNESCO Hemşinceyi “Tehlike Altındaki Diller” Listesine Ekledi UNESCO’nun Türkiye’den 18 dile yer verdiği “tehlike altındaki diller” atlası lis..
Kaçak kurban kesimini böyle savundu: Güvenliğimizi aldık Allah'a şükür Kaçak kurban kesimini böyle savundu: Güvenliğimizi aldık Allah'a şükür Beykoz'da yasak olmasına rağmen kaçak kurban kesimi yapıldı.
Ayda 300 TL için günde 12 saat çalışıyorlar Ayda 300 TL için günde 12 saat çalışıyorlar Toplum ve Hekim dergisi suriyeli çocuk işçileri ele aldı. ‘sermaye için yedek or..
  SİYASET HABERLERİ
Trump: Türkiye'ye hiçbir şekilde taviz verilmeyecek Trump: Türkiye'ye hiçbir şekilde taviz verilmeyecek ABD Başkanı Donald Trump, haber ajansı Reuters ile yaptığı röportajda Türkiye'ye..
Erdoğan: Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz Erdoğan: Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Tayyip Erdoğan, AKP'nin olağan kongresi öncesi salon..
  SPOR HABERLERİ
9 Süper Lig ekibine TFF'den 2.6'şar milyon TL 9 Süper Lig ekibine TFF'den 2.6'şar milyon TL Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu'nun ilk haftası tamamlandı. 9 ..
Ramil Guliyev altın madalya kazandı Ramil Guliyev altın madalya kazandı Avrupa Atletizm Şampiyonası 200 metre finalinde milli atlet Ramil Guliyev, birin..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Boğaziçi Film Festivali'ne başvurular uzatıldı Boğaziçi Film Festivali'ne başvurular uzatıldı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteklediği, Anadolu Ajansı'nın Global İletişim ..
“Cumartesi Anneleri’nin direnişi umarım herkese ulaşır” “Cumartesi Anneleri’nin direnişi umarım herkese ulaşır” Sanatçı Ceylan Ertem, kayıp yakınlarıyla beraber Cumartesi Anneleri’nin direnişi..
Youtube'u korkutan film! Youtube'u korkutan film! Korku filmi The Nun'ın fragmanı 'fazla korkutucu' bulundu. Altı saniyelik fragma..
  YAŞAM HABERLERİ
Köpeğini timsah saldırısından korumaya çalışan kadın hayatını kaybetti Köpeğini timsah saldırısından korumaya çalışan kadın hayatını kaybetti ABD'nin Güney Carolina eyaletindeki Hilton Head Adası'nda köpeğini gezmeye çıkar..
Havada yolcunun üzerine işedi Havada yolcunun üzerine işedi Japonya'ya uçuşu sırasında iki sıra önünde oturan yolcunun üzerine işedi. ..
Türkiye'de ilk: Hava taksi Türkiye'de ilk: Hava taksi Denizlili Hüseyin Ümit Ercan, yamaç paraşütüyle başladığı pilotluk merakını hava..
Türk Tabipler Birliği'nin başlattığı "Aşı Candır" Kampanyasını destekliyor musunuz?
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
17.08.2018 21:45 Trabzonspor 3 - 1 Demir Grup Sivasspor
18.08.2018 19:15 Bursaspor 0 - 0 Kayserispor
18.08.2018 21:45 Antalyaspor 3 - 3 Atiker Konyaspor
18.08.2018 21:45 Evkur Yeni Malatyaspor 1 - 0 Fenerbahçe
19.08.2018 19:15 Erzurum BB 1 - 3 Beşiktaş
19.08.2018 21:45 Aytemiz Alanyaspor 0 - 2 Ankaragücü
19.08.2018 21:45 Galatasaray 1 - 0 Göztepe
19.08.2018 19:15 Teleset M. Akhisarspor 1 - 1 Ç.Rizespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
HABER ARŞİVİ
Yukarı