HABER AKIŞI

Türkiye’de bir ilk… Yön Radyo ile TGS arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

 Tarih: 12-02-2018 17:03:48
Kuruluşunun 23. yılını geride bırakan Yön Radyo, bir ilki daha gerçekleştirdi. Türkiye’de radyo ve televizyon yayını yapan kuruluşlar arasında ilk kez Yön Radyo, Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzaladı.

Yön Radyo ile Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) arasındaki Toplu İş Sözleşmesi (TİS) düzenlenen törenle imzalandı.

Sözleşmeye Yön Radyo adına Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç, TGS adına ise Genel Başkan Gökhan Durmuş imza attı.

TGS İstanbul Şube Başkanı Ali Açar, TGS Genel Sekreteri İlkay Kaya ile Türk İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar da imza töreninde hazır bulundu.

TİS imza törenine aralarında sendikacı, siyasetçi ve gazetecilerin de  bulunduğu davetliler katıldı.

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,  Eski DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Eski Petrol İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, RTÜK Üyesi İsmet Demirdöğen, TÜSES Genel Sekreteri Muammer Keskin, CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Bekir Özcan  ile Yön Radyo dostları ve dinleyiciler katıldı.

 
 

“ÖNEMLİ BİR SORUMLULUĞU ÜSTLENMİŞ OLUYORUZ”

Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç imza töreninde yaptığı açıklamada, “Yön Radyo, Türkiye’deki radyo ve televizyon yayını yapan kuruluşlar arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalayan ilk yayın kuruluşu olarak  önemli bir sorumluluğu üstlenmiş oluyor” dedi.  

Yön Radyo, kuruluşundan bu yana medya örgütlülüğüne ayrı bir önem vermiştir diyen Kılınç sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) ‘nin kurucuları arasında yer alan Yön Radyo,  RATEM’in kuruluşundan bu yana yönetim organlarında temsil edilmektedir.

2016 yılında kuruluş çalışmaları başlayan Asya Medya İşbirliği Örgütü’nün (AMCO) de kurucuları arasında yer alan Yön Radyo Asya Gazeteciler Forumu ve işbirliği çalışmalarına ülkemiz adına katılmaktadır.

Yön Radyo’nun  en fazla  basın kartı sahibi çalışana sahip radyo kuruluşu olduğunu belirten Yüksel Mansur Kılınç, medya özgürlüğünün, medya örgütlülüğünden geçtiğine inanmaktayız, dedi.

“EMEK YOĞUN ÇALIŞMALARLA BUGÜNE GELDİK”

Kılınç, emek yoğun çalışmalarla bugüne gelen Yön Radyo, halk kültürü ile emek mücadelesini buluşturarak demokratik kültürün geliştirilmesindeki sorumluluğunu yerine getirmektedir, diyerek sözlerini tamamladı.

 
 

“TGS’NİN 65 YILLIK TARİHİNDE BİR İLK”

Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş da "Türkiye Gazeteciler Sendikası, 65 yıllık tarihinde ilk kez bir radyoda Toplu İş Sözleşmesi imzaladı" diyerek sözleşmenin önemine vurgu yaptı. Durmuş sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sözleşmenin, sendikasızlığın, kuralsızlığın, esnek çalışmanın yaygın olduğu diğer medya kurumları açısından da örnek olacağını düşünüyoruz. Medya, örgütlülüğün en düşük olduğu sektörlerin başında geliyor. Bugün Türkiye Gazeteciler Sendikası bu tabloyu değiştirmek üzere çaba sarf ediyor. Bu tabloyu değiştirdiğimizde hem çalışanlar açısından daha güvenceli bir yaşam hem de demokratik bir yayıncılık ortamı sağlamış olacağız. Medya çalışanları ne kadar örgütlü ise halkın doğru haber alma hakkı o kadar güvence atında demektir.

Toplu İş Sözleşmesi imzalandıktan sonra katılımcılar Yön Haber’e duygu ve düşüncelerini anlattılar:

TÜRK İŞ AİLESİ OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Türk-İş Marmara Bölge Sorumlusu Adnan Uyar: 

Türk İş ailesi ve TGS ile böyle bir anlaşma imzaladığı için Yön Radyo’nun yöneticilerine gerçekten çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bütün farklılıklarımıza rağmen ortak değerimiz olan Türkiye üzerinde anlaştıktan sonra her şeyi çözebileceğimize inanıyoruz. Bu duygularla buradaki emekçi kardeşlerime, sendikacı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

“TOPLUMSAL BARIŞ İÇİN ÖNEMLİ BİR KAZANIM”

TİS İmza törenine bir mesaj gönderen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan,“Demokratik toplumların en temel özelliği olan örgütlülük aynı zamanda birlik ve beraberlik içinde toplumsal barışın sağlanmasında önemli bir kazanımdır. Yön Radyo olarak bu kazanımın tarafı olmanızdan dolayı sizleri kutlarım,” dedi.

 
 

“DEMOKRASİMİZ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR KAZANIM”

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş:

Yön Radyo, benim de üç sene boyunca aralıksız program yaptığım ve Türkiye’nin en  çok dinlenen radyoları arasındadır. Bugün Yön Radyo, medya ortamından sökülüp kazınan adeta yok edilen sendika örgütlülüğünü kendi bünyesine taşıyarak önemli bir adım atmıştır. Basın emekçilerinin örgütsüzleştirildiği,haklarının tırpanlandığı, adeta köle koşullarında çalışmaya zorlandığı bir  dönemde Yön Radyo’nun ve Yön Radyo emekçilerinin sendikal örgütlenmeye gönüllü bir şekilde  katılması ve Yön Radyo yönetiminin de bu sendika talebine gönülden destek vermesi  demokrasimiz açısından  da önemli bir kazanımdır. Yön Radyo Türkiye’de basın kartına en çok sahip radyoların başında geliyor. Bu da 23 yıllık deneyiminin ve biriktirdiği kadroların önemini göstermesi açısından  bir işarettir.

 

 
 

“HALKIN RADYOSUNA YARAŞAN DA BUYDU”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: 

Uzun yıllardır emek mücadelesiyle birlikte gelen halk kültürünü ve emeği de içinde harmanlayarak yayınını sürdüren Yön Radyo’nun, Türkiye Gazeteciler Sendikası ile yaptığı sözleşme bir ilk olması açısından kıymetli ama zaten Yön Radyo’ya yaraşan da yakışanda  buydu. Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı  Sayın Yüksel Mansur Kılınç’ın söylediği gibi; zaten halkın radyosuydu , halkın sahiplendiği bir radyoydu. Dolayısıyla çalışanlarının da sahipleniciliği ve onların da zaten korunan hakları bu sözleşmeyle  görünür kılınmıştır. Bundan sonrası için Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın önünün açılabilmesi ve diğer basın kuruluşlarına örnek olması veya motivasyon sağlaması açısından önemli.

"KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA"

RTÜK Üyesi İsmail Demirdöğen: 

Yön Radyo birçok alanda birçok şeye öncülük etmiştir. Bu alanda da bir sendikayla çalışanlarını bütünleştirmesi, toplu iş sözleşmesini imzalaması da bu alanda bir ilktir. Bu öncülüğün diğer radyolara ve televizyonlara örnek olmasını diliyorum. Bizim gençliğimizden beri bir şiarımız var “kurtuluş yok tek başına ya hep beraber , ya hiçbirimiz” diye yola çıkmıştık. Burada da şunu söylemek isterim ki eğer biz sendikal örgütlenmeyi sağlayamazsak, tek tek savrulan birey olmaktan çıkamazsak, örgütlü mücadeleyi sağlayamazsak  yok olup gideceğiz. Dolayısıyla örgütlü mücadeleye öncülük eden Yön Radyo’yu  ve benim eski bir üyesi olduğum Türkiye Gazeteciler Sendikasını  kutluyorum.  Herkese örnek olmasını diliyorum.

“TANIKLIK YAPIYOR OLMAMIZ BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI”

Eski DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi:

Yön Radyo yönetimini ve sendikayı  kutluyorum. Hem ulusal anlamda hem uluslararası anlamda prestij sağlayacak bir toplu iş sözleşmesi olduğuna inanıyorum. Çünkü özellikle basında sendikanın tamamen yok edildiği bir dönemde, sansürlendiği bir dönemde basının örgütlü toplumla yeniden ayağa kalkması ve bunun bir örnek olması anlamında değerli. Yoksa yalnızca Yön Radyo açısından bakmıyorum aslında bütün radyolarda ve bütün televizyonlarda örgütlü toplumu yaratabilsek. İşçiler örgütlü, çalışanlar örgütlü olabilseler… O zaman daha kimlikli bir yayın hayatına tüm halk ulaşmış olacak. En önemli ayağı burasıdır. Yarın DİSK’in kuruluş yıldönümü. Örgütlülük mücadelesinde 80 öncesi Türkiye’nin nüfusu 42 milyondu ve 2.5 milyon sendikalı vardı. Bugün Türkiye’nin nüfusu  81 milyon ve örgütlü işçi sayısı 1 milyon civarında. Tablo bu. Bu yüzden bugünkü imza töreninde bulunuyor olmamız ve tanıklık yapıyor olmamız bizim için anlamlı. Bu, bu anlamda son yılların devrim niteliğinde bir  başlangıcı olarak kabul ediyorum. Emeği geçen bütün arkadaşları kutluyorum.
 

“YÖN RADYO HER ZAMAN EMEKLİ DAYANIŞMA İÇİNDE OLDU”

Eski Petrol İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın:

Yön Radyo bir kez daha  önderlik yaptı. Özellikle medyanın örgütlenmesinde  önemli bir kilometre taşı olacağını düşünüyorum. Yön Radyo her zaman emekle iş birliği içinde olan, dayanışma içinde olan bir radyodur. Ben 16 yıl Petrol- İş Sendikası’nın Genel Başkanlığını yaptım.  Bu süre içerisinde Yön Radyo ile gerçekten  çok anlamlı, ilkeli bir işbirliğimiz ve dayanışmamız oldu. Radyo yayıncılığı anlamında emeğin haberlerinin ve Petrol İş’in haberlerinin, Petrol İş’in mücadelesinin, özellikle özelleştirmelere karşı verdiğimiz mücadelenin örgütlenme kampanyalarındaki haberlerin en çok yer aldığı radyodur. Onun için ben Yön Radyo’yu öncelikle yayın çizgisiyle sonra emekle olan işbirliği ve dayanışmasından dolayı yürekten kutluyorum.

“ÇOK MUTLU OLDUK”

TÜSES Başkanı Muammer Keskin: Önemli bir toplu sözleşme imzalanmasına şahit olduk. Biz de çok mutlu olduk. Hele hele  günümüz de bu kadar emek düşmanlığı yapıldığı bir dönemde Yön Radyo’nun yapmış olduğu  hem çalışanlarıyla hem diğer bileşenleriyle son derece önemli bir imzaya şahit olduk. O yüzden çok memnun olduğumu ifade etmek isterim.

 

  Kaynak: Yön Haber   Bu haber 337 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İTÜ'de yangın İTÜ'de yangın İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Ayazağa Kampüsü içerisinde bulunan cami inşaa..
Irak'ta çatışma: 2 asker hayatını kaybetti Irak'ta çatışma: 2 asker hayatını kaybetti Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ta PKK'ye yönelik harekatta çatışma çıktığını açıkl..
Yüzlerce Kuşun Evi Olan Göksu Deltası Yanıyor Yüzlerce Kuşun Evi Olan Göksu Deltası Yanıyor Çok sayıda kuş türü ve bitki çeşidine ev sahipliği yapan, Mersin’in Silifke ilçe..
  SİYASET HABERLERİ
Yüksel Mansur Kılınç İstanbul'dan milletvekili adayı Yüksel Mansur Kılınç İstanbul'dan milletvekili adayı Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç, CHP'den İstanbul 2. Bölge..
Davutoğlu'na yakın isimlerin tamamı liste dışı kaldı Davutoğlu'na yakın isimlerin tamamı liste dışı kaldı AKP'nin 24 Haziran seçimleri için açıkladığı milletvekili aday listesi açıklandı..
"'TAMAM' denmezse, ülkede bir daha seçim olmayabilir" 24 Haziran seçimlerini değerlendiren yazar İhsan Eliaçık, son seçim olmaması içi..
  SPOR HABERLERİ
Kadınlar Basketbol Ligi şampiyonu Fenerbahçe Kadınlar Basketbol Ligi şampiyonu Fenerbahçe Fenerbahçe, Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisi dördüncü maçında Yakın..
Türk takımlarının Avrupa'daki muhtemel rakipleri Türk takımlarının Avrupa'daki muhtemel rakipleri Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmeye hak kazanan Galatasaray..
Şampiyon Galatasaray kupasına kavuştu Şampiyon Galatasaray kupasına kavuştu Spor Toto Süper Lig'de 2017-2018 sezonunu şampiyon tamamlayan Galatasaray Futbol..
Dünya Kupası öncesi taraftarları uyardılar: Masada boş şişe bırakma! Dünya Kupası öncesi taraftarları uyardılar: Masada boş şişe bırakma! Rusya, Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, taraftarlara uyarılar..
  YEREL HABERLERİ
Avcılar Ramazan’da dopdolu Avcılar Ramazan’da dopdolu Avcılar Belediyesi, Ramazan Ayı etkinliklerine ev sahipliği yapacak.
Seracılık Simavlı'nın hayatını değiştirdi Seracılık Simavlı'nın hayatını değiştirdi Kütahya'nın Simav ilçesinde gün geçtikçe gelişen seracılık vatandaşların hayatın..
Mavi bayraklı Falez plajları açıldı Mavi bayraklı Falez plajları açıldı Muratpaşa Belediyesi'nin Antalyalıları falezlerden Akdeniz'in mavilikleriyle bul..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Nuri Bilge Ceylan'ın Ahlat Ağacı filmi Cannes Film Festivali'nden ödülsüz döndü Nuri Bilge Ceylan'ın Ahlat Ağacı filmi Cannes Film Festivali'nden ödülsüz döndü Cannes Film Festivali sona erdi. Altın Palmiye ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan..
İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz: 2018'de 10 milyonun üzerinde müze ziyaretçisinin olacağını düşünüyoruz İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz: 2018'de 10 milyonun üzerinde müze ziyaretçisinin olacağını düşünüyoruz İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, "Bugüne kadar en yüksek ziyaretç..
Müzesi olmayan il kalmayacak Müzesi olmayan il kalmayacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze bulunmayan Ağrı, Ardahan, Artvin, Bingöl, Hakka..
Bu yaz vizyona girecek filmler (Mayıs 2018) Bu yaz vizyona girecek filmler (Mayıs 2018) Solo: A Star Wars Story'den Ocean's 8'e, Jurassic World: Fallen Kingdom'dan Skys..
  YAŞAM HABERLERİ
Fethiye'de balina görüntülendi Fethiye'de balina görüntülendi Muğla'nın Fethiye ilçesi açıklarında, yaklaşık 10 metre uzunluğunda bir balina g..
Metrobüs duraklarına 'Yeşil Dedektör' Metrobüs duraklarına 'Yeşil Dedektör' Yeşilay'ın geliştirdiği 'Yeşil Dedektör'ler metrobüs duraklarına da yerleştirild..
Obama çifti Netflix ile anlaştı Obama çifti Netflix ile anlaştı Eski ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, yapımcılık için internet üz..
Türk Tabipler Birliği'nin başlattığı "Aşı Candır" Kampanyasını destekliyor musunuz?
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
HABER ARŞİVİ
Yukarı