HABER AKIŞI

Yaşar Seyman: “Bir kelebek kadar ömrüm olsa örgütlü yapılarda tüketirim.”

 Tarih: 06-03-2018 17:12:00  -   Güncelleme: 05-04-2018 13:44:49
Dünya Emekçi Kadınlar Günü arifesinde, kaderine razı olmayı değil, karşı durmayı seçen ve Erkek egemen dünyaya meydan okuyan kadınlardan Yaşar Seyman’a mikrofonumuzu uzattık. Siyasetçi, sendikacı, kadın hakları savunucusu, yazar olarak tanıdığımız, ömrünü örgütlü mücadeleye adıyan Yaşar Seyman ile siyattete kadın’dan Benazir Bhutto’suna kadar çok şey konuştuk.

CHP, 36. Olağan Kurultayı’nı tamamladı. Siz de Parti Meclisi'ne seçildiniz? Parti artık tamamen 2019 seçimlerine hazır diyebilir misiniz? Yoksa Kurultay sürecindeki tartışmalar devam ediyor mu?

36. Olağan Kurultay’da üç listede olmanın omuzlarıma yüklediği bir sorumluluk duyuyorum. Yıllardır CHP kurultaylarında yaşayarak öğrendiğim bir güzelliği paylaşmadan geçemeyeceğim.  Parti Meclisi’ne her defasında seçilmemin altında yatan güzelliği; ülkemizin her köşesinde gelen kurultay delegelerinin kadın haklarına, emeğe ve parti emeğine verdikleri değer ve sevgi olarak görüyorum. Parti tabanımız bir dolu güzellikleri koruyarak, sorumluluk bilinciyle koşuyor ve partisine, ülkesine yararlı gördüğü insanları seçiyor.

CHP, TÜZÜĞÜNÜ DEMOKRATİKLEŞTİRMELİDİR

2019 ülkemiz, yarınlarımız ve partimiz için çok yaşamsal önem taşıyan bir yıl olduğu için sorumluluklarımızın bilincinde olmalıyız. Bu yaşamsal nedenlerden ötürü kurultay tartışmalarının sonlanması gerekiyor.

Önümüzde; 9 – 10 2018 Mart CHP Tüzük Kurultayı var. Tüzük Kurultayı çok önemlidir. Partimizi demokratikleştirmeden ülkeyi demokratikleştiremeyiz. Artık demokrasiden ve demokratik parti yapılanmasından geri adım atmak olası değildir. Bu yönde bir eğilim Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne ve tarihine ihanet olur. CHP Tüzük Kurultayı, demokrasi yolundaki yürüyüşümüzü daha da güçlendirecek kararlara imza atmalıdır. Kamuoyunu yanlış beklentilere sürükleyecek popülizmden kaçınılmalıdır.   

 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

 

SİYASETTE EMEĞİN YERİ YOK!

-Siz, emek dünyasından siyasete geçen bir isimsiniz? Bugün emeğin siyasetteki temsilini nasıl görüyorsunuz.

Bugün emeğin temsili yaşamın her alanında yok denecek kadar az. Sendikalar çağdaş ülkelerde olduğu gibi gücünü ortaya koyarak, siyaset üstünde baskı grubu olduğunu gösteremiyor. Siyasette emeğin adı yok. Ne yazık ki partimizde de emeğin temsilinin görünmediğini söyleyebilirim. Kurultay delegeleri emeğin temsilcilerine ilgilerini esirgemiyor onları seçiyorlar ve seçtikleriyle kalıyorlar. Umarım sosyal demokrat sol bir parti olan CHP emeğin temsili hak ettiği yerde olur. 

Özellikle son yıllarda kimlik tartışmalarının (etnik, dinsel, yaşam biçimi) siyasette daha çok yer tuttuğunu görüyoruz. Ancak seçmenin oy verme davranışlarında ise  ekonomik gerekçelerin daha belirgin olduğu söylenir. Bu bir çelişki değil mi?

Büyük bir çelişkidir. Ben siyasetin etnik ve dinsel yapılar üzerinde yapılmasına karşıyım. Siyaset evrensel ilkeler üzerinde yapılmalıdır. Hele sosyal demokrat ilkeleri benimsemiş bir partide etnik ve inançsal konumlar üzerinde siyaset yapmak siyasete iktidar yolunu kapatmaktır. Bir Cumhuriyet ve demokrasi kadını olarak birey olmayı yaşamın her alanında yeterli görüyorum. Demokratik laik bir ülkede siyaset çağdaş ilkeler üzerinden yapılır. Etik olan budur. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta ve şapka

İSLAM ÜLKELERİ İÇİNDE TÜRKİYE LAİKLİĞİYLE IŞILDIYOR

  • Siz, 1998’de Cumhuriyet’in 75. yıldönümü nedeniyle seçilen Aydınlanmanın 75 Kadını’ndan biri oldunuz. Bugün için ise birçok kişi Türkiye'nin artık aydınlanma devriminden tamamen uzaklaştığını düşünüyor? Sizin değerlendirmeniz nedir?

Cumhuriyet’in 75. yılında yaşamın her alanında 75 kadın seçildi.  Emek dünyası adına seçilmek ve 75 kadından biri olmak; 75 altın rozetten birini taşımanın onurunu yaşamak yaşamımın en anlamlı günüydü. Bugün daha birikimli ve donanımlı bir Cumhuriyet kadını olarak şunu gür bir sesle söyleyebilirim. Hiçbir güç Türkiye’yi aydınlanma devriminden uzaklaştıramaz. Bakın İslam coğrafyası ülkeleri içinde laik yapısı ile ışıldayan ve örnek alınan tek ülke Türkiye’dir. Hepsinin Türkiye’nin demokratik laik yapısına gereksinimleri var ve bu gereksinim çok net görünüyor.

-Türkiye'de yeterli olmasa da yönetim katlarında (parti başkanı, belediye başkanı v.d) kadınlar var. Gerek yerel, gerekse merkezi siyasette beğendiğiniz, başarılı bulduğunuz kadın siyasetçiler var mı?

Bir kadın hakları savunucusu olarak kadınların toplumsal yaşamda yer almalarını çok önemsiyorum. Kadın mücadelesi yaşam mücadelesidir diyenlerdenim. Yıllar önce dostum rahmetli Duygu Asena aradı. O yıllarda Kadınca Dergisi’nin başındaydı. “Yaşar Seyman, biz, bu ay Kadınca Dergisi olarak toplumun lider kadınlarına cadılarını sorduk. Sen Türkan Saylan’ın Cadısısın” dediğinde inanılmaz gönendim. Dünyadaki ve ülkemizdeki kadın siyasetçileri ilgiyle izliyorum. Sözü olan, mücadelesi olan kadınları seviyorum. Yereldeki kadınları daha başarılı görüyorum. Kentlerimiz kadın eline gereksinim duyuyor.  Doğamız, kentlerimiz demokrasi bilinci ve sevgiyle dokunan kadın yöneticileri yıllardır özlemle bekliyor. CHP’nin kadın milletvekillerini ve belediye başkanlarını başarılı buluyorum. Çünkü sözleri ve mücadeleleri ve başarılı çalışmaları var.      

 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

İSLAM ÜLKELERİNDE BENAZİR RÜZGÂRI ESECEK!

  • Siz aynı zamanda bir yazarsınız? Dünyanın önemli siyasetçilerinden, kadın liderlerinden Pakistan'ın eski başbakanı Benazir Butto'nun hayatını yazdınız? Neden Benazir Butto? Benazir Butto'nun yaşamı, mücadelesinden ülkemiz adına ne gibi dersler çıkarabiliriz?

Benazir kitabım Türkiye’de ilgiyle karşılandı. Pakistan’da İngilizce’ye çevrildi. Yakında Urduca baskısı çıkıyor.

Benazir’i neden yazdım?

Benazir Bhutto’nun yaşamı yalnızca güçlü bir kadının öyküsü değil, insanlığın öyküsüdür.

Habil ile Kabil’den bu yana süregelen iyilik ile kötülüğün kavgasıdır. Kötülük her zaman olduğu gibi kurnazlığını kullandı ve dünyanın en yürekli, en akıllı kadınlarından birini daha avlamayı başardı.

Kurnazlık her zaman akla karşı üstün gelmişti, yine geldi. Ayırım gözetmeden halkını aydınlığa taşımak için ülkesine dönen Benazir, yine halkı tarafından dünyanın gözü önünde yok edildi.

Benazir bilmiyor muydu başına gelecekleri? Elbette biliyordu, ama yürekli olmak işte budur: Ucunda ölüm de olsa, geri adım atmamak. Başına gelebilecekler kulağına fısıldandığında, artık geri dönüşü olası olmayan bir yoldaydı o ve geri dönmek kaldırılamayacak kadar büyük bir utanç olacaktı.

Kadınların gerektiğinde ne kadar güçlü ve kararlı olduğunun bir örneğidir Benazir. Bu yüzden de tüm dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Bu bile Benazir Bhutto’nun yaşamını yazmam için önemli bir nedendi.

Ancak Benazir’in yaşamını yazmamdaki asıl neden, dünyada çok insanla kurabileceğimi düşündüğüm bir empatiyi onunla kurabileceğim düşüncesiydi. Gençliğimden beri babamın da özeniyle Benazir yaşantımda bir örnek oldu.

Bazı yaşamlar vardır, kıskanırsınız, neden sizin yaşamınız o yaşamlara benzemiyor diye hayıflanırsınız. Ucunda ölüm de olsa, kısacık bir yaşam da size sunulsa, razı olmak istersiniz. Zira tarihe anlamlı bir not düşmek, bütün yaşam boyunca “ben ne işe yarıyorum” sorgulamasından daha anlamlı gelir.

Kitabı yazmakla bir anlamda kendimi kısa süreliğine de olsa aynı kuşaktan olduğum Benazir’in yerine koyabildim. Bir süre onun yaşadığı sıkıntıları, sevinçleri, sevgileri ve korkuları yaşamaya çalıştım. Zor bir yaşam olduğunu ancak okudukça, tanıdıkça anlayabildim. Yaşamın zorluğunun sözcüklerle anlatılmasının olası olmadığını öğrendim.

Ama elimden geleni yaptım. Benazir’i tüm içtenliğimle yeniden yaşatmaya çalıştım. Yazdıkça daha yüreklendim, yüreklendikçe daha da sevdim.

Bu tür yazılar bir açıklamadan çok bir duygu akışı verir okuyana. Kitapta anlatmaya çalıştığım Benazir için burada sloganlaşmış söylemlerle işi basite indirgemek istemiyorum. Şu kadarını söylemekle yetineceğim:

Benazir Bhutto’yu önce kadın siyasetçi olarak sevdim, sonra kadın olarak sevdim ve kitap bittiğinde artık onu insan olarak sevdiğimi fark ettim.

Az şey midir bu kazanç?

İslam ülkelerindeki bu savaşlar bu karanlık kadınların mücadeleleri ile son bulacaktır. Benazir rüzgârı esmeye başladı bile.

Benazir kitabını bitirdiğimizde Mustafa Kemal Atatürk’ün değerini ve demokratik laik ülke olmanı önemini daha iyi anlayacağız.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar

- Yaşar Seyman düşünsel anlamda Türkiye yaşayan kadınlara ne miras bırakır?

Yaşar Seyman bir mücadele kadınıdır. CHP’nin ilk Kadın Genel başkan yardımcısıdır. Avrupa’nın Başarılı Kadın Sendikacısı Ödülü’nü ülkesi emekçileri adına alan emekçi kadındır. “Hak verilmez alınır.” Cümlesini kendisine şiar edinmiştir. Örgütlü toplumun ve örgütlü birey olmanın güzel bir örneğidir. Gazeteci Doğan Tılıç, İspanya’da ödülünü alırken; Türkiye bu karanlık günlerden nasıl kurtulur sorusuna; dostum Yaşar Seyman’ın sözüyle yanıt vermek isterim: “ Bir kelebek kadar ömrüm olsa örgütlü yapılarda tüketirim.”

Yaşar Seyman kadınlara; mücadele azmini, emek ve kadın mücadelesi ile örülü yazdığı onlarca makale ve kitaplarını, tiyatro oyunlarını bırakabilir.

Çünkü Yaşar Seyman bir savaşçı kadındır.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü bedel ödeyerek yaratan kadınlara selam olsun!

Emek mücadeleleri önünde saygıyla eğiliyorum.

  Editör: Esen Şahin   Bu haber 3453 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Kılıçdaroğlu'nun 2'nci Gandalf'ı gençlere yönelik Kılıçdaroğlu'nun 2'nci Gandalf'ı gençlere yönelik Seçime sayılı günler kala CHP Genel Merkezi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun..
Tebriz-Van tren seferleri başladı Tebriz-Van tren seferleri başladı Van ile İran'ın Tebriz kenti arasında 5 yıl sonra tren seferlerine başlandı. ..
Seçim hazırlığı Seçim hazırlığı Türkiye genelinde seçim heyecanı sürerken, Avcılar'da İlçe Seçim Kurulu tarafınd..
Diyanet İşleri Başkanı AKP propagandasına dahil oldu! Diyanet İşleri Başkanı AKP propagandasına dahil oldu! Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Zeytinburnu’ndaki Merkezefendi Mille..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti adayından tepki toplayan sözler AK Parti adayından tepki toplayan sözler AK Parti Yalova 2'nci sıra milletvekili adayı Meliha Akyol'un yerel basın mensup..
MHP'li Atila Kaya ikinci turda Erdoğan'ın karşısındaki adaya oy vereceğim MHP'li Atila Kaya ikinci turda Erdoğan'ın karşısındaki adaya oy vereceğim MHP İstanbul milletvekili Atila Kaya, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turunda E..
Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğiz, Türkiye'ye dolar yağacak Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğiz, Türkiye'ye dolar yağacak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sincan ve Etimesgut'ta STK üyeleri ve muht..
CHP: Stant saldırısında ağır yaralanan bir gençlik kolu üyemiz yoğun bakımda CHP: Stant saldırısında ağır yaralanan bir gençlik kolu üyemiz yoğun bakımda İstanbul Büyükada'da Pazar sabaha karşı bir grubun seçim standlarına yönelik sal..
  SPOR HABERLERİ
Bu sezonun adı ''Lefter'' Bu sezonun adı ''Lefter'' Her sezon bir efsane ismin verildiği Süper Lig'de, 2018-2019 sezonunun ismi, Fen..
Rusya'da Mesut ve İlkay protesto edildi Rusya'da Mesut ve İlkay protesto edildi Alman taraftarların Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’a tepkisi dinmek bilmiyor...
Dünya kupası rehberi... Takımlar, yıldızlar... Dünya kupası rehberi... Takımlar, yıldızlar... Dünyası Kupası, bugün ev sahibi Rusya'nın Suudi Arabistan'la yapacağı açılış maç..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Berkay Tren Yalıkavak’ı çoşturdu Berkay Tren Yalıkavak’ı çoşturdu “Happy Hour” partilerinin tercih edilen mekanı Tren Beach Yalıkavak’ta sahne ala..
İlhan Erşahin’den yeni albüm İlhan Erşahin’den yeni albüm Caz müzisyeni ve besteci İlhan Erşahin’in yeni albümü “Solar Plexus” Sony Türkiy..
Gösterime girmeden rekor kırdı! Gösterime girmeden rekor kırdı! Animasyon sevenlerin merakla beklediği İnanılmaz Aile 2 (Incredibles 2) filminin..
  YAŞAM HABERLERİ
Malatya'da 3.7 büyüklüğünde deprem Malatya'da 3.7 büyüklüğünde deprem Malatya'da Richter ölçeğine göre 3.7 büyüklüğünde deprem kaydedildi.
Belediyeden babalara özel  sağlık kontrolü Belediyeden babalara özel sağlık kontrolü Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, tüm babaların ‘Babalar Günü’nü..
Yeni bir dinozor türü keşfedildi Yeni bir dinozor türü keşfedildi Meksika'da bulunan 85 milyon yıllık fosilin, yeni bir dinozor türüne ait olduğu ..
Duygulandıran jest Duygulandıran jest Rumeli Balkanları Türk Halk şairi Fehim Şanlıtürk, Avcılar Belediye Başkanı Dr. ..
Türk Tabipler Birliği'nin başlattığı "Aşı Candır" Kampanyasını destekliyor musunuz?
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:45 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Bursaspor
12.08.2017 20:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
12.08.2017 21:50 Aytemiz Alanyaspor 1 - 3 Kasımpaşa
12.08.2017 20:00 Gençlerbirliği 1 - 1 Kardemir Karabükspor
12.08.2017 21:45 Göztepe 2 - 2 Fenerbahçe
13.08.2017 21:45 Beşiktaş 2 - 0 Antalyaspor
13.08.2017 20:00 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 1 Osmanlispor FK
13.08.2017 20:00 Trabzonspor 2 - 1 Atiker Konyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
HABER ARŞİVİ
Yukarı