HABER AKIŞI

Yaşar Seyman: “Bir kelebek kadar ömrüm olsa örgütlü yapılarda tüketirim.”

 Tarih: 06-03-2018 17:12:00  -   Güncelleme: 05-04-2018 13:44:49
Dünya Emekçi Kadınlar Günü arifesinde, kaderine razı olmayı değil, karşı durmayı seçen ve Erkek egemen dünyaya meydan okuyan kadınlardan Yaşar Seyman’a mikrofonumuzu uzattık. Siyasetçi, sendikacı, kadın hakları savunucusu, yazar olarak tanıdığımız, ömrünü örgütlü mücadeleye adıyan Yaşar Seyman ile siyattete kadın’dan Benazir Bhutto’suna kadar çok şey konuştuk.

CHP, 36. Olağan Kurultayı’nı tamamladı. Siz de Parti Meclisi'ne seçildiniz? Parti artık tamamen 2019 seçimlerine hazır diyebilir misiniz? Yoksa Kurultay sürecindeki tartışmalar devam ediyor mu?

36. Olağan Kurultay’da üç listede olmanın omuzlarıma yüklediği bir sorumluluk duyuyorum. Yıllardır CHP kurultaylarında yaşayarak öğrendiğim bir güzelliği paylaşmadan geçemeyeceğim.  Parti Meclisi’ne her defasında seçilmemin altında yatan güzelliği; ülkemizin her köşesinde gelen kurultay delegelerinin kadın haklarına, emeğe ve parti emeğine verdikleri değer ve sevgi olarak görüyorum. Parti tabanımız bir dolu güzellikleri koruyarak, sorumluluk bilinciyle koşuyor ve partisine, ülkesine yararlı gördüğü insanları seçiyor.

CHP, TÜZÜĞÜNÜ DEMOKRATİKLEŞTİRMELİDİR

2019 ülkemiz, yarınlarımız ve partimiz için çok yaşamsal önem taşıyan bir yıl olduğu için sorumluluklarımızın bilincinde olmalıyız. Bu yaşamsal nedenlerden ötürü kurultay tartışmalarının sonlanması gerekiyor.

Önümüzde; 9 – 10 2018 Mart CHP Tüzük Kurultayı var. Tüzük Kurultayı çok önemlidir. Partimizi demokratikleştirmeden ülkeyi demokratikleştiremeyiz. Artık demokrasiden ve demokratik parti yapılanmasından geri adım atmak olası değildir. Bu yönde bir eğilim Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne ve tarihine ihanet olur. CHP Tüzük Kurultayı, demokrasi yolundaki yürüyüşümüzü daha da güçlendirecek kararlara imza atmalıdır. Kamuoyunu yanlış beklentilere sürükleyecek popülizmden kaçınılmalıdır.   

 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

 

SİYASETTE EMEĞİN YERİ YOK!

-Siz, emek dünyasından siyasete geçen bir isimsiniz? Bugün emeğin siyasetteki temsilini nasıl görüyorsunuz.

Bugün emeğin temsili yaşamın her alanında yok denecek kadar az. Sendikalar çağdaş ülkelerde olduğu gibi gücünü ortaya koyarak, siyaset üstünde baskı grubu olduğunu gösteremiyor. Siyasette emeğin adı yok. Ne yazık ki partimizde de emeğin temsilinin görünmediğini söyleyebilirim. Kurultay delegeleri emeğin temsilcilerine ilgilerini esirgemiyor onları seçiyorlar ve seçtikleriyle kalıyorlar. Umarım sosyal demokrat sol bir parti olan CHP emeğin temsili hak ettiği yerde olur. 

Özellikle son yıllarda kimlik tartışmalarının (etnik, dinsel, yaşam biçimi) siyasette daha çok yer tuttuğunu görüyoruz. Ancak seçmenin oy verme davranışlarında ise  ekonomik gerekçelerin daha belirgin olduğu söylenir. Bu bir çelişki değil mi?

Büyük bir çelişkidir. Ben siyasetin etnik ve dinsel yapılar üzerinde yapılmasına karşıyım. Siyaset evrensel ilkeler üzerinde yapılmalıdır. Hele sosyal demokrat ilkeleri benimsemiş bir partide etnik ve inançsal konumlar üzerinde siyaset yapmak siyasete iktidar yolunu kapatmaktır. Bir Cumhuriyet ve demokrasi kadını olarak birey olmayı yaşamın her alanında yeterli görüyorum. Demokratik laik bir ülkede siyaset çağdaş ilkeler üzerinden yapılır. Etik olan budur. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta ve şapka

İSLAM ÜLKELERİ İÇİNDE TÜRKİYE LAİKLİĞİYLE IŞILDIYOR

  • Siz, 1998’de Cumhuriyet’in 75. yıldönümü nedeniyle seçilen Aydınlanmanın 75 Kadını’ndan biri oldunuz. Bugün için ise birçok kişi Türkiye'nin artık aydınlanma devriminden tamamen uzaklaştığını düşünüyor? Sizin değerlendirmeniz nedir?

Cumhuriyet’in 75. yılında yaşamın her alanında 75 kadın seçildi.  Emek dünyası adına seçilmek ve 75 kadından biri olmak; 75 altın rozetten birini taşımanın onurunu yaşamak yaşamımın en anlamlı günüydü. Bugün daha birikimli ve donanımlı bir Cumhuriyet kadını olarak şunu gür bir sesle söyleyebilirim. Hiçbir güç Türkiye’yi aydınlanma devriminden uzaklaştıramaz. Bakın İslam coğrafyası ülkeleri içinde laik yapısı ile ışıldayan ve örnek alınan tek ülke Türkiye’dir. Hepsinin Türkiye’nin demokratik laik yapısına gereksinimleri var ve bu gereksinim çok net görünüyor.

-Türkiye'de yeterli olmasa da yönetim katlarında (parti başkanı, belediye başkanı v.d) kadınlar var. Gerek yerel, gerekse merkezi siyasette beğendiğiniz, başarılı bulduğunuz kadın siyasetçiler var mı?

Bir kadın hakları savunucusu olarak kadınların toplumsal yaşamda yer almalarını çok önemsiyorum. Kadın mücadelesi yaşam mücadelesidir diyenlerdenim. Yıllar önce dostum rahmetli Duygu Asena aradı. O yıllarda Kadınca Dergisi’nin başındaydı. “Yaşar Seyman, biz, bu ay Kadınca Dergisi olarak toplumun lider kadınlarına cadılarını sorduk. Sen Türkan Saylan’ın Cadısısın” dediğinde inanılmaz gönendim. Dünyadaki ve ülkemizdeki kadın siyasetçileri ilgiyle izliyorum. Sözü olan, mücadelesi olan kadınları seviyorum. Yereldeki kadınları daha başarılı görüyorum. Kentlerimiz kadın eline gereksinim duyuyor.  Doğamız, kentlerimiz demokrasi bilinci ve sevgiyle dokunan kadın yöneticileri yıllardır özlemle bekliyor. CHP’nin kadın milletvekillerini ve belediye başkanlarını başarılı buluyorum. Çünkü sözleri ve mücadeleleri ve başarılı çalışmaları var.      

 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

İSLAM ÜLKELERİNDE BENAZİR RÜZGÂRI ESECEK!

  • Siz aynı zamanda bir yazarsınız? Dünyanın önemli siyasetçilerinden, kadın liderlerinden Pakistan'ın eski başbakanı Benazir Butto'nun hayatını yazdınız? Neden Benazir Butto? Benazir Butto'nun yaşamı, mücadelesinden ülkemiz adına ne gibi dersler çıkarabiliriz?

Benazir kitabım Türkiye’de ilgiyle karşılandı. Pakistan’da İngilizce’ye çevrildi. Yakında Urduca baskısı çıkıyor.

Benazir’i neden yazdım?

Benazir Bhutto’nun yaşamı yalnızca güçlü bir kadının öyküsü değil, insanlığın öyküsüdür.

Habil ile Kabil’den bu yana süregelen iyilik ile kötülüğün kavgasıdır. Kötülük her zaman olduğu gibi kurnazlığını kullandı ve dünyanın en yürekli, en akıllı kadınlarından birini daha avlamayı başardı.

Kurnazlık her zaman akla karşı üstün gelmişti, yine geldi. Ayırım gözetmeden halkını aydınlığa taşımak için ülkesine dönen Benazir, yine halkı tarafından dünyanın gözü önünde yok edildi.

Benazir bilmiyor muydu başına gelecekleri? Elbette biliyordu, ama yürekli olmak işte budur: Ucunda ölüm de olsa, geri adım atmamak. Başına gelebilecekler kulağına fısıldandığında, artık geri dönüşü olası olmayan bir yoldaydı o ve geri dönmek kaldırılamayacak kadar büyük bir utanç olacaktı.

Kadınların gerektiğinde ne kadar güçlü ve kararlı olduğunun bir örneğidir Benazir. Bu yüzden de tüm dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Bu bile Benazir Bhutto’nun yaşamını yazmam için önemli bir nedendi.

Ancak Benazir’in yaşamını yazmamdaki asıl neden, dünyada çok insanla kurabileceğimi düşündüğüm bir empatiyi onunla kurabileceğim düşüncesiydi. Gençliğimden beri babamın da özeniyle Benazir yaşantımda bir örnek oldu.

Bazı yaşamlar vardır, kıskanırsınız, neden sizin yaşamınız o yaşamlara benzemiyor diye hayıflanırsınız. Ucunda ölüm de olsa, kısacık bir yaşam da size sunulsa, razı olmak istersiniz. Zira tarihe anlamlı bir not düşmek, bütün yaşam boyunca “ben ne işe yarıyorum” sorgulamasından daha anlamlı gelir.

Kitabı yazmakla bir anlamda kendimi kısa süreliğine de olsa aynı kuşaktan olduğum Benazir’in yerine koyabildim. Bir süre onun yaşadığı sıkıntıları, sevinçleri, sevgileri ve korkuları yaşamaya çalıştım. Zor bir yaşam olduğunu ancak okudukça, tanıdıkça anlayabildim. Yaşamın zorluğunun sözcüklerle anlatılmasının olası olmadığını öğrendim.

Ama elimden geleni yaptım. Benazir’i tüm içtenliğimle yeniden yaşatmaya çalıştım. Yazdıkça daha yüreklendim, yüreklendikçe daha da sevdim.

Bu tür yazılar bir açıklamadan çok bir duygu akışı verir okuyana. Kitapta anlatmaya çalıştığım Benazir için burada sloganlaşmış söylemlerle işi basite indirgemek istemiyorum. Şu kadarını söylemekle yetineceğim:

Benazir Bhutto’yu önce kadın siyasetçi olarak sevdim, sonra kadın olarak sevdim ve kitap bittiğinde artık onu insan olarak sevdiğimi fark ettim.

Az şey midir bu kazanç?

İslam ülkelerindeki bu savaşlar bu karanlık kadınların mücadeleleri ile son bulacaktır. Benazir rüzgârı esmeye başladı bile.

Benazir kitabını bitirdiğimizde Mustafa Kemal Atatürk’ün değerini ve demokratik laik ülke olmanı önemini daha iyi anlayacağız.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar

- Yaşar Seyman düşünsel anlamda Türkiye yaşayan kadınlara ne miras bırakır?

Yaşar Seyman bir mücadele kadınıdır. CHP’nin ilk Kadın Genel başkan yardımcısıdır. Avrupa’nın Başarılı Kadın Sendikacısı Ödülü’nü ülkesi emekçileri adına alan emekçi kadındır. “Hak verilmez alınır.” Cümlesini kendisine şiar edinmiştir. Örgütlü toplumun ve örgütlü birey olmanın güzel bir örneğidir. Gazeteci Doğan Tılıç, İspanya’da ödülünü alırken; Türkiye bu karanlık günlerden nasıl kurtulur sorusuna; dostum Yaşar Seyman’ın sözüyle yanıt vermek isterim: “ Bir kelebek kadar ömrüm olsa örgütlü yapılarda tüketirim.”

Yaşar Seyman kadınlara; mücadele azmini, emek ve kadın mücadelesi ile örülü yazdığı onlarca makale ve kitaplarını, tiyatro oyunlarını bırakabilir.

Çünkü Yaşar Seyman bir savaşçı kadındır.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü bedel ödeyerek yaratan kadınlara selam olsun!

Emek mücadeleleri önünde saygıyla eğiliyorum.

  Editör: Esen Şahin   Bu haber 3542 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Meteorolojiden 9 il için yağış uyarısı Meteorolojiden 9 il için yağış uyarısı Meteoroloji tarafından yayınlanan son tahminlere göre yurdun çoğu sıcak havanın ..
Bursa'da trafik kazası: 3 yaralı Bursa'da trafik kazası: 3 yaralı Bursa'da meydana gelen trafik kazasında 1'i ağır 3 kişi yaralandı.
Çocuğuna okul kıyafeti alamadı, intihar etti Çocuğuna okul kıyafeti alamadı, intihar etti Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, bir süredir işsiz olduğu belirtilen İsmail D. (45)..
Haluk Levent AHBAP başkanlığından istifa etti Haluk Levent AHBAP başkanlığından istifa etti Sanatçı Haluk Levent, uzun süredir yürüttüğü AHBAP Başkanlığını bıraktığını duyu..
  SİYASET HABERLERİ
MHP Lideri Bahçeli: Yeni göç akımına ekonomik gücümüz yetmez MHP Lideri Bahçeli: Yeni göç akımına ekonomik gücümüz yetmez 'Kadınlar Güçlensin, Türkiye Büyüsün' temalı MHP Genişletilmiş Kadın Kolları Gen..
HDP’de hedef belirlendi: Kayyum atanan belediyeler geri alınacak HDP’de hedef belirlendi: Kayyum atanan belediyeler geri alınacak HDP, AK Parti-MHP ittifakına karşı oluşturulacak yerel inisiyatifler aracılığıyl..
Enis Berberoğlu'na tahliye Enis Berberoğlu'na tahliye Yargıtay, Enis Berberoğlu'nun 5 yıl 10 ay hapis cezasını onadı. Berberoğlu'nun c..
AKP'nin yerel seçim anketinden çıkan sonuç: Memnuniyetsizlik AKP'nin yerel seçim anketinden çıkan sonuç: Memnuniyetsizlik AKP’nin partili belediye başkanlarıyla ilgili yaptırdığı anketlerde büyük oranda..
  SPOR HABERLERİ
Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı Demirören: Göz alıcı bir şampiyona düzenlemeye şimdiden hazırız
Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi Fırat Aydınus'un Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi Fırat Aydınus'un Son dakika haberine göre Süper Lig'de 6. hafta maçlarını yönetecek hakemler açık..
Bursaspor beraberliğe abone Bursaspor beraberliğe abone Bursaspor, Çaykur Rizespor ile berabere kalarak üst üste 4 maçta sahadan 1 puanl..
Ali Koç'tan TL zorunluluğuyla ilgili açıklama Ali Koç'tan TL zorunluluğuyla ilgili açıklama Fenerbahçe Başkanı Koç, döviz üzerinden sözleşmelerin TL'ye çevrilmesine ilişkin..
  YEREL HABERLERİ
İstanbul'da 30 saatlik su kesintisi İstanbul'da 30 saatlik su kesintisi Su kesintisi İstanbul'un 9 ilçesini etkileyecek. Salı akşamı 9'dan perşembe gece..
Sanat meşalesi 9 gün boyunca Adana’da yanacak Sanat meşalesi 9 gün boyunca Adana’da yanacak Adana Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan, 25. Uluslararası Adana Film Festivali, ..
3’üncü Millet Parkının Temeli Savaştepe’de Atıldı 3’üncü Millet Parkının Temeli Savaştepe’de Atıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Millet Bahçeleri projelerini açıklamasının..
Çocuk Kültür Evi Geleceğe Hazırlayacak Çocuk Kültür Evi Geleceğe Hazırlayacak Hızla ivme kazanan teknolojik gelişmeleri ve geleceğin bilişim dünyasının gereks..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Edip Akbayram 15 yıl sonra Harbiye Açıkhava’da Edip Akbayram 15 yıl sonra Harbiye Açıkhava’da Usta sanatçı Edip Akbayram, 15 yıl sonra Harbiye Açıkhava'da sevenleriyle buluşa..
Antalya'da 2 bin 200 yıllık antik kent gün yüzüne çıkarıldı Antalya'da 2 bin 200 yıllık antik kent gün yüzüne çıkarıldı Antalya'da, 2 bin 200 yıllık zeytinyağı üretim köyü Lyrboton Kome Antik Kenti, d..
Antik 'zeytin kenti' gün yüzüne çıkarıldı Antik 'zeytin kenti' gün yüzüne çıkarıldı Antalya'da 2 bin 200 yıllık zeytinyağı üretim köyü 'Lyrboton Kome Antik Kenti' 4..
  YAŞAM HABERLERİ
Engelli kadınlar kendi medyasını kuruyor Engelli kadınlar kendi medyasını kuruyor Türkiye'nin farklı yerlerinden 60 engelli kadının muhabirlik yaptığı "Engelsiz K..
Jeoloji profesöründen 'Marmara Depremi' açıklaması Jeoloji profesöründen 'Marmara Depremi' açıklaması İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü MAREM Jeoloji..
"İşsizim ve açım" dedi kendini yaktı Şanlıurfa'da işsiz bir genç kendisini yakarak ateşe verdi. "İşsizim ve açım" diy..
Yeni Zelanda'da kıyıya vurmuş dev denizanası bulundu Yeni Zelanda'da kıyıya vurmuş dev denizanası bulundu Kıyıya vuran denizanasının, bilinen en büyük denizanası türü olan Aslan Yelesi d..
Ekonomideki son gelişmeler değerlendirildiğinde sizce Türkiye'de kriz var mı?
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
21.09.2018 20:00 Erzurum BB 0 - 1 Ankaragücü
21.09.2018 20:00 Bursaspor 0 - 0 İstanbul Başakşehir
22.09.2018 19:00 Trabzonspor 1 - 2 Göztepe
22.09.2018 13:30 Evkur Yeni Malatyaspor 1 - 0 Ç.Rizespor
22.09.2018 16:00 Kayserispor 0 - 2 Atiker Konyaspor
23.09.2018 16:00 Kasımpaşa - Aytemiz Alanyaspor
23.09.2018 19:00 Antalyaspor - Demir Grup Sivasspor
23.09.2018 19:00 Teleset M. Akhisarspor - Galatasaray
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
HABER ARŞİVİ
Yukarı