HABER AKIŞI

Yaşar Seyman: “Bir kelebek kadar ömrüm olsa örgütlü yapılarda tüketirim.”

 Tarih: 06-03-2018 17:12:00  -   Güncelleme: 06-03-2018 17:41:38
Dünya Emekçi Kadınlar Günü arifesinde, kaderine razı olmayı değil, karşı durmayı seçen ve Erkek egemen dünyaya meydan okuyan kadınlardan Yaşar Seyman’a mikrofonumuzu uzattık. Siyasetçi, sendikacı, kadın hakları savunucusu, yazar olarak tanıdığımız, ömrünü örgütlü mücadeleye adıyan Yaşar Seyman ile siyattete kadın’dan Benazir Bhutto’suna kadar çok şey konuştuk.

CHP, 36. Olağan Kurultayı’nı tamamladı. Siz de Parti Meclisi'ne seçildiniz? Parti artık tamamen 2019 seçimlerine hazır diyebilir misiniz? Yoksa Kurultay sürecindeki tartışmalar devam ediyor mu?

36. Olağan Kurultay’da üç listede olmanın omuzlarıma yüklediği bir sorumluluk duyuyorum. Yıllardır CHP kurultaylarında yaşayarak öğrendiğim bir güzelliği paylaşmadan geçemeyeceğim.  Parti Meclisi’ne her defasında seçilmemin altında yatan güzelliği; ülkemizin her köşesinde gelen kurultay delegelerinin kadın haklarına, emeğe ve parti emeğine verdikleri değer ve sevgi olarak görüyorum. Parti tabanımız bir dolu güzellikleri koruyarak, sorumluluk bilinciyle koşuyor ve partisine, ülkesine yararlı gördüğü insanları seçiyor.

CHP, TÜZÜĞÜNÜ DEMOKRATİKLEŞTİRMELİDİR

2019 ülkemiz, yarınlarımız ve partimiz için çok yaşamsal önem taşıyan bir yıl olduğu için sorumluluklarımızın bilincinde olmalıyız. Bu yaşamsal nedenlerden ötürü kurultay tartışmalarının sonlanması gerekiyor.

Önümüzde; 9 – 10 2018 Mart CHP Tüzük Kurultayı var. Tüzük Kurultayı çok önemlidir. Partimizi demokratikleştirmeden ülkeyi demokratikleştiremeyiz. Artık demokrasiden ve demokratik parti yapılanmasından geri adım atmak olası değildir. Bu yönde bir eğilim Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne ve tarihine ihanet olur. CHP Tüzük Kurultayı, demokrasi yolundaki yürüyüşümüzü daha da güçlendirecek kararlara imza atmalıdır. Kamuoyunu yanlış beklentilere sürükleyecek popülizmden kaçınılmalıdır.   

 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

 

SİYASETTE EMEĞİN YERİ YOK!

-Siz, emek dünyasından siyasete geçen bir isimsiniz? Bugün emeğin siyasetteki temsilini nasıl görüyorsunuz.

Bugün emeğin temsili yaşamın her alanında yok denecek kadar az. Sendikalar çağdaş ülkelerde olduğu gibi gücünü ortaya koyarak, siyaset üstünde baskı grubu olduğunu gösteremiyor. Siyasette emeğin adı yok. Ne yazık ki partimizde de emeğin temsilinin görünmediğini söyleyebilirim. Kurultay delegeleri emeğin temsilcilerine ilgilerini esirgemiyor onları seçiyorlar ve seçtikleriyle kalıyorlar. Umarım sosyal demokrat sol bir parti olan CHP emeğin temsili hak ettiği yerde olur. 

Özellikle son yıllarda kimlik tartışmalarının (etnik, dinsel, yaşam biçimi) siyasette daha çok yer tuttuğunu görüyoruz. Ancak seçmenin oy verme davranışlarında ise  ekonomik gerekçelerin daha belirgin olduğu söylenir. Bu bir çelişki değil mi?

Büyük bir çelişkidir. Ben siyasetin etnik ve dinsel yapılar üzerinde yapılmasına karşıyım. Siyaset evrensel ilkeler üzerinde yapılmalıdır. Hele sosyal demokrat ilkeleri benimsemiş bir partide etnik ve inançsal konumlar üzerinde siyaset yapmak siyasete iktidar yolunu kapatmaktır. Bir Cumhuriyet ve demokrasi kadını olarak birey olmayı yaşamın her alanında yeterli görüyorum. Demokratik laik bir ülkede siyaset çağdaş ilkeler üzerinden yapılır. Etik olan budur. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta ve şapka

İSLAM ÜLKELERİ İÇİNDE TÜRKİYE LAİKLİĞİYLE IŞILDIYOR

  • Siz, 1998’de Cumhuriyet’in 75. yıldönümü nedeniyle seçilen Aydınlanmanın 75 Kadını’ndan biri oldunuz. Bugün için ise birçok kişi Türkiye'nin artık aydınlanma devriminden tamamen uzaklaştığını düşünüyor? Sizin değerlendirmeniz nedir?

Cumhuriyet’in 75. yılında yaşamın her alanında 75 kadın seçildi.  Emek dünyası adına seçilmek ve 75 kadından biri olmak; 75 altın rozetten birini taşımanın onurunu yaşamak yaşamımın en anlamlı günüydü. Bugün daha birikimli ve donanımlı bir Cumhuriyet kadını olarak şunu gür bir sesle söyleyebilirim. Hiçbir güç Türkiye’yi aydınlanma devriminden uzaklaştıramaz. Bakın İslam coğrafyası ülkeleri içinde laik yapısı ile ışıldayan ve örnek alınan tek ülke Türkiye’dir. Hepsinin Türkiye’nin demokratik laik yapısına gereksinimleri var ve bu gereksinim çok net görünüyor.

-Türkiye'de yeterli olmasa da yönetim katlarında (parti başkanı, belediye başkanı v.d) kadınlar var. Gerek yerel, gerekse merkezi siyasette beğendiğiniz, başarılı bulduğunuz kadın siyasetçiler var mı?

Bir kadın hakları savunucusu olarak kadınların toplumsal yaşamda yer almalarını çok önemsiyorum. Kadın mücadelesi yaşam mücadelesidir diyenlerdenim. Yıllar önce dostum rahmetli Duygu Asena aradı. O yıllarda Kadınca Dergisi’nin başındaydı. “Yaşar Seyman, biz, bu ay Kadınca Dergisi olarak toplumun lider kadınlarına cadılarını sorduk. Sen Türkan Saylan’ın Cadısısın” dediğinde inanılmaz gönendim. Dünyadaki ve ülkemizdeki kadın siyasetçileri ilgiyle izliyorum. Sözü olan, mücadelesi olan kadınları seviyorum. Yereldeki kadınları daha başarılı görüyorum. Kentlerimiz kadın eline gereksinim duyuyor.  Doğamız, kentlerimiz demokrasi bilinci ve sevgiyle dokunan kadın yöneticileri yıllardır özlemle bekliyor. CHP’nin kadın milletvekillerini ve belediye başkanlarını başarılı buluyorum. Çünkü sözleri ve mücadeleleri ve başarılı çalışmaları var.      

 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

İSLAM ÜLKELERİNDE BENAZİR RÜZGÂRI ESECEK!

  • Siz aynı zamanda bir yazarsınız? Dünyanın önemli siyasetçilerinden, kadın liderlerinden Pakistan'ın eski başbakanı Benazir Butto'nun hayatını yazdınız? Neden Benazir Butto? Benazir Butto'nun yaşamı, mücadelesinden ülkemiz adına ne gibi dersler çıkarabiliriz?

Benazir kitabım Türkiye’de ilgiyle karşılandı. Pakistan’da İngilizce’ye çevrildi. Yakında Urduca baskısı çıkıyor.

Benazir’i neden yazdım?

Benazir Bhutto’nun yaşamı yalnızca güçlü bir kadının öyküsü değil, insanlığın öyküsüdür.

Habil ile Kabil’den bu yana süregelen iyilik ile kötülüğün kavgasıdır. Kötülük her zaman olduğu gibi kurnazlığını kullandı ve dünyanın en yürekli, en akıllı kadınlarından birini daha avlamayı başardı.

Kurnazlık her zaman akla karşı üstün gelmişti, yine geldi. Ayırım gözetmeden halkını aydınlığa taşımak için ülkesine dönen Benazir, yine halkı tarafından dünyanın gözü önünde yok edildi.

Benazir bilmiyor muydu başına gelecekleri? Elbette biliyordu, ama yürekli olmak işte budur: Ucunda ölüm de olsa, geri adım atmamak. Başına gelebilecekler kulağına fısıldandığında, artık geri dönüşü olası olmayan bir yoldaydı o ve geri dönmek kaldırılamayacak kadar büyük bir utanç olacaktı.

Kadınların gerektiğinde ne kadar güçlü ve kararlı olduğunun bir örneğidir Benazir. Bu yüzden de tüm dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Bu bile Benazir Bhutto’nun yaşamını yazmam için önemli bir nedendi.

Ancak Benazir’in yaşamını yazmamdaki asıl neden, dünyada çok insanla kurabileceğimi düşündüğüm bir empatiyi onunla kurabileceğim düşüncesiydi. Gençliğimden beri babamın da özeniyle Benazir yaşantımda bir örnek oldu.

Bazı yaşamlar vardır, kıskanırsınız, neden sizin yaşamınız o yaşamlara benzemiyor diye hayıflanırsınız. Ucunda ölüm de olsa, kısacık bir yaşam da size sunulsa, razı olmak istersiniz. Zira tarihe anlamlı bir not düşmek, bütün yaşam boyunca “ben ne işe yarıyorum” sorgulamasından daha anlamlı gelir.

Kitabı yazmakla bir anlamda kendimi kısa süreliğine de olsa aynı kuşaktan olduğum Benazir’in yerine koyabildim. Bir süre onun yaşadığı sıkıntıları, sevinçleri, sevgileri ve korkuları yaşamaya çalıştım. Zor bir yaşam olduğunu ancak okudukça, tanıdıkça anlayabildim. Yaşamın zorluğunun sözcüklerle anlatılmasının olası olmadığını öğrendim.

Ama elimden geleni yaptım. Benazir’i tüm içtenliğimle yeniden yaşatmaya çalıştım. Yazdıkça daha yüreklendim, yüreklendikçe daha da sevdim.

Bu tür yazılar bir açıklamadan çok bir duygu akışı verir okuyana. Kitapta anlatmaya çalıştığım Benazir için burada sloganlaşmış söylemlerle işi basite indirgemek istemiyorum. Şu kadarını söylemekle yetineceğim:

Benazir Bhutto’yu önce kadın siyasetçi olarak sevdim, sonra kadın olarak sevdim ve kitap bittiğinde artık onu insan olarak sevdiğimi fark ettim.

Az şey midir bu kazanç?

İslam ülkelerindeki bu savaşlar bu karanlık kadınların mücadeleleri ile son bulacaktır. Benazir rüzgârı esmeye başladı bile.

Benazir kitabını bitirdiğimizde Mustafa Kemal Atatürk’ün değerini ve demokratik laik ülke olmanı önemini daha iyi anlayacağız.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar

- Yaşar Seyman düşünsel anlamda Türkiye yaşayan kadınlara ne miras bırakır?

Yaşar Seyman bir mücadele kadınıdır. CHP’nin ilk Kadın Genel başkan yardımcısıdır. Avrupa’nın Başarılı Kadın Sendikacısı Ödülü’nü ülkesi emekçileri adına alan emekçi kadındır. “Hak verilmez alınır.” Cümlesini kendisine şiar edinmiştir. Örgütlü toplumun ve örgütlü birey olmanın güzel bir örneğidir. Gazeteci Doğan Tılıç, İspanya’da ödülünü alırken; Türkiye bu karanlık günlerden nasıl kurtulur sorusuna; dostum Yaşar Seyman’ın sözüyle yanıt vermek isterim: “ Bir kelebek kadar ömrüm olsa örgütlü yapılarda tüketirim.”

Yaşar Seyman kadınlara; mücadele azmini, emek ve kadın mücadelesi ile örülü yazdığı onlarca makale ve kitaplarını, tiyatro oyunlarını bırakabilir.

Çünkü Yaşar Seyman bir savaşçı kadındır.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü bedel ödeyerek yaratan kadınlara selam olsun!

Emek mücadeleleri önünde saygıyla eğiliyorum.

  Editör: Esen Şahin   Bu haber 2679 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Sosyal medya seçim kazandırabilir mi? Sosyal medya seçim kazandırabilir mi? Cambridge Analytica’ya göre EVET!
Camiden kovulan kadın anlatıyor: “Peygamberim” desen ne olacak erkekler şikayetçi Camiden kovulan kadın anlatıyor: “Peygamberim” desen ne olacak erkekler şikayetçi İstanbul, Fatih Cami'nde erkeklerin namaz kıldığı yerde namaz kılan bir kadının ..
Meteoroloji uyarmıştı... NASA uydusu Türkiye'yi böyle gördü! Meteoroloji uyarmıştı... NASA uydusu Türkiye'yi böyle gördü! Meteoroloji'nin Afrika üzerinden Türkiye'ye ilerleyen toz taşınımı için yaptığı ..
  SİYASET HABERLERİ
CHP'de 'nöbetçi MYK üyesi' dönemi CHP'de 'nöbetçi MYK üyesi' dönemi CHP'de genel merkeze gelen ziyaretçilerin sorunlarının dinlenmesi ve parti işler..
Kaftancıoğlu, CHP'nin 2019 için sloganını açıkladı Kaftancıoğlu, CHP'nin 2019 için sloganını açıkladı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partinin 2019 yerel seçimlerinde kul..
CHP'nin İstanbul'da kullanacağı seçim sloganı belli oldu CHP'nin İstanbul'da kullanacağı seçim sloganı belli oldu CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partinin 2019 yerel seçimlerinde kul..
Almanya'da tedavi gören Deniz Baykal, Türkiye'ye döndü Almanya'da tedavi gören Deniz Baykal, Türkiye'ye döndü CHP'nin eski lideri ve Antalya milletvekili Deniz Baykal, tedavi gördüğü Almanya..
  SPOR HABERLERİ
Süper Lig'de 27, 28, 29, 30 ve 31. hafta programı belli oldu Süper Lig'de 27, 28, 29, 30 ve 31. hafta programı belli oldu Süper Lig'in 27, 28, 29, 30 ve 31'inci haftasının programı belli oldu. Böylece l..
ZTK Yarı Final ikinci maç programı açıklandı ZTK Yarı Final ikinci maç programı açıklandı Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ikinci maçlarının programı açıklandı. ..
Başakşehir, Beşiktaş'ı sahasında 1-0 mağlup etti Başakşehir, Beşiktaş'ı sahasında 1-0 mağlup etti Spor Toto Süper Lig'de 26. haftanın son maçında Medipol Başakşehir, sahasında Be..
Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final eşleşmeleri belli oldu Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final eşleşmeleri belli oldu Avrupa futbolunun bir numaralı organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek fi..
  YEREL HABERLERİ
Dünya Masal Anlatma Günü'nde Çocuklar Masala Doyacak Dünya Masal Anlatma Günü'nde Çocuklar Masala Doyacak 2014 yılından bugüne çocuklar ve ebeveynleri için düzenlediği atölyeler ile büyü..
Ağrı'da çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı Ağrı'da çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı Ağrı-Hamur karayolunda havalimanı güzergahı üzerinde 90 dönümlük alanda Ağrı Bel..
Balcıbük’ten Göç’ün 90. Yılında Avcılar’da  ‘Firuzköy Göç Anıtı’ Açıldı Balcıbük’ten Göç’ün 90. Yılında Avcılar’da ‘Firuzköy Göç Anıtı’ Açıldı Avcılar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ‘Firuzköy Göç Anıtı’ ile Bulgari..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
  YAŞAM HABERLERİ
Ukrayna'nın köle anneleri!  Taşayıcı annelik vakaları %1000 arttı Ukrayna'nın köle anneleri! Taşayıcı annelik vakaları %1000 arttı Ukrayna, çocuk sahibi olma özlemi taşıyanlar için Avrupa'da, hatta dünyada bir n..
Türkiye'nin yüzde 73’ü evden çalışmak istiyor Türkiye'nin yüzde 73’ü evden çalışmak istiyor İnsan kaynakları seçme, yerleştirme ve danışmanlık şirketi Randstad’ın yılın 4 ç..
Mutluluğu aramak mutluluk getirmiyor Mutluluğu aramak mutluluk getirmiyor Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre, mutluluk için çabalamak boşuna. Bilim ins..
Kış Turizminde Tercihiniz
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 26 17 6 3 61 28 54 +33
2 Medipol Başakşehir 26 16 5 5 46 26 53 +20
3 Beşiktaş 26 14 4 8 47 23 50 +24
4 Fenerbahçe 26 13 4 9 49 30 48 +19
5 Trabzonspor 26 11 6 9 45 37 42 +8
6 Kayserispor 26 11 7 8 36 32 41 +4
7 Göztepe 26 11 8 7 39 39 40 0
8 Sivasspor 26 11 10 5 36 38 38 -2
9 Akhisarspor 26 9 10 7 36 40 34 -4
10 Yeni Malatyaspor 26 9 10 7 29 35 34 -6
11 Bursaspor 26 9 11 6 34 35 33 -1
12 Kasımpaşa 26 8 11 7 41 46 31 -5
13 Aytemiz Alanyaspor 26 8 14 4 41 47 28 -6
14 Antalyaspor 26 7 12 7 31 47 28 -16
15 Osmanlıspor FK 26 7 13 6 38 45 27 -7
16 Gençlerbirliği 26 6 11 9 31 39 27 -8
17 Atiker Konyaspor 26 6 14 6 26 36 24 -10
18 Karabükspor 26 3 20 3 18 61 12 -43
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 28 15 5 8 55 33 53 +22
2 MKE Ankaragücü 28 15 6 7 42 27 52 +15
3 Ümraniyespor 28 15 8 5 40 27 50 +13
4 Altınordu 28 14 8 6 48 38 48 +10
5 Gazişehir Gaziantep FK 28 13 7 8 50 25 47 +25
6 Boluspor 28 13 10 5 40 25 44 +15
7 İstanbulspor 28 12 10 6 32 31 42 +1
8 Elazığspor 28 11 9 8 38 31 41 +7
9 BB Erzurumspor 28 10 8 10 39 36 40 +3
10 Balıkesirspor Baltok 28 12 10 6 45 41 39 +4
11 Giresunspor 28 10 11 7 40 35 37 +5
12 Adana Demirspor 28 9 12 7 37 39 34 -2
13 Adanaspor 28 9 12 7 31 43 34 -12
14 Samsunspor 28 7 9 12 25 32 33 -7
15 Eskişehirspor 28 9 12 7 47 46 31 +1
16 Denizlispor 28 8 14 6 32 41 30 -9
17 Manisaspor 28 7 18 3 27 54 15 -27
18 Gaziantepspor 28 2 22 4 13 77 7 -64
Takım O G M B A Y P AV
1 Menemen Belediyespor 27 19 4 4 55 18 61 +37
2 Hatayspor 27 18 4 5 47 11 59 +36
3 Afjet Afyonspor 27 17 3 7 52 25 58 +27
4 Sivas Belediyespor 27 16 4 7 44 22 55 +22
5 Sancaktepe Belediyespor 27 13 4 10 44 24 49 +20
6 İnegölspor 27 14 6 7 42 33 49 +9
7 Keçiörengücü 27 14 7 6 62 32 48 +30
8 Sarıyer 27 11 12 4 37 33 37 +4
9 Kastamonuspor 1966 27 11 13 3 38 35 36 +3
10 Tokatspor 27 9 10 8 29 37 35 -8
11 Etimesgut Belediyespor 27 9 12 6 28 35 33 -7
12 Eyüpspor 27 9 14 4 39 52 31 -13
13 Amed Sportif 27 9 12 6 34 35 30 -1
14 Bucaspor 27 8 13 6 40 47 27 -7
15 Tuzlaspor 27 7 15 5 33 45 26 -12
16 Bodrumspor 27 5 15 7 25 46 22 -21
17 Kocaeli Birlikspor 27 4 20 3 20 54 12 -34
18 Mersin İdmanyurdu 27 1 26 0 14 99 18 -85
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 27 19 3 5 49 16 62 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 27 13 5 9 39 26 48 +13
3 Bayrampaşa 27 13 5 9 35 24 48 +11
4 Kemerspor 2003 27 12 5 10 50 33 46 +17
5 Düzcespor 27 12 7 8 30 27 44 +3
6 Erbaaspor 27 11 7 9 38 29 42 +9
7 Halide Edip Adıvar SK 27 10 6 11 38 27 41 +11
8 Ofspor 27 11 10 6 29 23 39 +6
9 Batman Petrolspor 27 9 8 10 33 26 37 +7
10 Kozan Belediyespor 27 9 13 5 32 39 32 -7
11 Yomraspor 27 8 11 8 20 33 32 -13
12 Yeni Altındağ Bld. 27 8 12 7 30 37 31 -7
13 Çatalcaspor 27 8 12 7 22 29 31 -7
14 Erzin Belediyespor 27 8 15 4 28 43 28 -15
15 Bergama Belediyespor 27 7 14 6 27 44 27 -17
16 12 Bingölspor 27 5 12 10 22 36 25 -14
17 Çanakkale Dardanel SK 27 5 14 8 30 41 23 -11
18 Orhangazi Belediyespor 27 3 12 12 22 41 21 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
01.04.2018 14:30 Osmanlispor FK - Atiker Konyaspor
01.04.2018 14:30 Göztepe - Kasımpaşa
01.04.2018 17:00 Teleset M. Akhisarspor - İstanbul Başakşehir
01.04.2018 20:00 Galatasaray - Trabzonspor
02.04.2018 21:00 Kayserispor - Fenerbahçe
30.03.2018 21:00 Demir Grup Sivasspor - Kardemir Karabükspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
01.04.2018 16:30 Adanaspor - Samsunspor
01.04.2018 19:00 Eskişehirspor - Balıkesirspor
01.04.2018 14:00 Elazığspor - Manisaspor
01.04.2018 16:30 İstanbulspor - Ç.Rizespor
01.04.2018 19:00 Denizlispor - Ankaragücü
02.04.2018 19:00 Gaziantep Bykşhr Bld. - Adana D.Spor
31.03.2018 14:00 Umraniyespor - Erzurum BB
31.03.2018 16:00 Giresunspor - Altınordu
31.03.2018 16:00 Boluspor - Gaziantepspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
24.03.2018 15:00 Tuzlaspor - Bucaspor
24.03.2018 15:00 Hatayspor - Eyüpspor
25.03.2018 16:00 Afjet Afyonspor - İnegölspor
25.03.2018 16:00 Kastamonuspor - Sarıyer
25.03.2018 16:00 Tokatspor - Etimesgut Belediyespor
25.03.2018 16:00 Mersin İ.Y. - Menemen Bld.
25.03.2018 16:00 4 Eylül Bld. - Bodrumspor
25.03.2018 16:00 Amed Sportif - Sancaktepespor
25.03.2018 16:00 Keçiörengücü - Kocaeli Birlik Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
24.03.2018 15:00 Orhangazispor - Duzcespor
25.03.2018 14:00 Tekirova Bld. - Dardanelspor
25.03.2018 16:00 Yomraspor - Yeni Altindag Belediyespor
25.03.2018 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor - Bayburt Genclikspor
25.03.2018 16:00 Batman Pet. - Halide Edip Adivar Spor
25.03.2018 16:00 Kozan Belediyespor - Bergama Belediyespor
25.03.2018 16:00 Catalcaspor - Erbaaspor
25.03.2018 16:00 Erzin Belediyespor - 12 Bingolspor
25.03.2018 16:00 Bayrampaşa - Ofspor
HABER ARŞİVİ
Yukarı